88-latka skazana za negowanie Holokaustu

Aktualizacja: 2017-10-20 11:43 am

INFO: Sąd w Berlinie skazał p. Urszulę Haverbeck na 6 miesięcy więzienia za notoryczne negowanie Holokaustu – donosi fakt.pl.

88-letnia kobieta twierdziła, że komory gazowe w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz nie były prawdziwe. Przekonywała, że cytowała tylko książkę. Jednak podczas przerwy w rozprawie p. Haverbeck powtórzyła, że “w Auschwitz nie gazowano ludzi”. Zdaniem sądu wykorzystane w procesie nagranie filmowe stanowi dowód na to, że oskarżona nie cytowała fragmentów książki, lecz mówiła swoimi słowami.

Portal przypomina, że kobieta była już karana. W sierpniu 2016 r. skazano ją na 2 lata pozbawienia wolności za kwestionowanie zbrodni nazistowskich. Wcześniej sąd w Bad Oeynhausen skazał ją na karę 11 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za podżeganie do nienawiści. Sąd w Detmold wymierzył jej karę 8 miesięcy więzienia za negowanie Holokaustu. W listopadzie zeszłego roku sąd w Hamburgu skazał ją za takie samo przestępstwo na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Wszystkie te wyroki nie są prawomocne.

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97766 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]