Aktualizacja strony została wstrzymana

88-latka skazana za negowanie Holokaustu

INFO: Sąd w Berlinie skazał p. Urszulę Haverbeck na 6 miesięcy więzienia za notoryczne negowanie Holokaustu – donosi fakt.pl.

88-letnia kobieta twierdziła, że komory gazowe w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz nie były prawdziwe. Przekonywała, że cytowała tylko książkę. Jednak podczas przerwy w rozprawie p. Haverbeck powtórzyła, że „w Auschwitz nie gazowano ludzi”. Zdaniem sądu wykorzystane w procesie nagranie filmowe stanowi dowód na to, że oskarżona nie cytowała fragmentów książki, lecz mówiła swoimi słowami.

Portal przypomina, że kobieta była już karana. W sierpniu 2016 r. skazano ją na 2 lata pozbawienia wolności za kwestionowanie zbrodni nazistowskich. Wcześniej sąd w Bad Oeynhausen skazał ją na karę 11 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za podżeganie do nienawiści. Sąd w Detmold wymierzył jej karę 8 miesięcy więzienia za negowanie Holokaustu. W listopadzie zeszłego roku sąd w Hamburgu skazał ją za takie samo przestępstwo na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Wszystkie te wyroki nie są prawomocne.

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (19-10-2017) | http://korwin-mikke.pl/ogolne/zobacz/88latka_skazana_za_negowanie_holokaustu/154433

Skip to content