Macron z satanistycznym symbolem? Profesor Bartyzel zwraca uwagę na pewien szczegół

Aktualizacja: 2017-10-19 9:32 am

Prezydent Francji Emmanuel Macron chce sprawiać wrażenie oświeconego eksperta od spraw wszelakich oraz stanowić swoistą personifikację „wartości” laickiej republiki. W związku z tym w swoim gabinecie umieścił makatkę. Jak zauważa na Facebooku prof. Jacek Bartyzel, zdobienie zawiera „symbol jednoznacznie satanistyczny”.

Aranżacja z makatką w tle towarzyszyła rozmowie prezydenta z francuskimi dziennikarzami. Zdaniem agencji Reuters przedmioty otaczające Macrona w czasie pierwszego wywiadu telewizyjnego podkreślały poglądy polityka. Rozmowa została wyemitowana w niedzielę przez stację TF1.

Jak napisał na swoim profilu na Facebooku profesor Jacek Bartyzel, Macron „powiesił sobie w gabinecie makatkę z L-E-F, Maryśką i… pentagramem wystylizowanym na głowę kozła – symbol jednoznacznie satanistyczny”.

L-E-F to skrót od francuskiego Liberté-Égalité-Fraternité (to jest: Wolność, równość, braterstwo) – czyli hasła towarzyszącego rewolucji francuskiej. Do dzisiaj używane jest w Republice jako jeden z symboli narodowych.

„Mówimy laickość, myślimy okultyzm. Mówimy Republika, myślimy Lucyfer” – podsumował zdobienia w gabinecie Macrona profesor Bartyzel.

Źródło: Facebook / tvn24.pl

MWł

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97733 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]