38 nowych kandydatów do kapłaństwa w seminariach Bractw

Aktualizacja: 2017-10-16 2:02 pm

W sobotę 7 października 2017 r., w święto Matki Bożej Różańcowej, seminaria Bractwa Św. Piusa X na półkuli północnej przyjęły nowych kandydatów do kapłaństwa. Jeśli Bóg zechce, po sześciu latach życia modlitwy i nauki zostaną oni wyświęceni na kapłanów na wieki.

Nowi seminarzyści we Flavigny AD 2017

Seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen (Bawaria) przyjęło siedmiu nowych seminarzystów: dwóch Polaków, Austriaka, Czecha, Niemca, Szwajcara i Rosjanina.

Seminarium św. Proboszcza z Ars we Flavigny (Francja) przyjęło 19 nowych alumnów: 15 Francuzów, Gabończyka, Kanadyjczyka, Szwajcara i Włocha, a także czterech postulantów do nowicjatu braci.

Z kolei do Seminarium św. Tomasza z Akwinu w Dillwyn (USA) wstąpiło 12 nowych alumnów: 10 Amerykanów, Argentyńczyk i Kanadyjczyk, a także 42 przedseminarzystów, którzy przed rozpoczęciem właściwych studiów kapłańskich otrzymają dodatkową formację o charakterze humanistycznym.
W bieżącym roku do wszystkich seminariów Bractwa Św. Piusa X (tj. łącznie z seminariami na półkuli południowej, w których rok akademicki rozpoczyna się w marcu) wstąpiło 47 młodych ludzi, rozpoczynając tzw. rok duchowości.

Pamiętajmy o nich w modlitwie!

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97715 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]