38 nowych kandydatów do kapłaństwa w seminariach Bractw

W sobotę 7 października 2017 r., w święto Matki Bożej Różańcowej, seminaria Bractwa Św. Piusa X na półkuli północnej przyjęły nowych kandydatów do kapłaństwa. Jeśli Bóg zechce, po sześciu latach życia modlitwy i nauki zostaną oni wyświęceni na kapłanów na wieki.

Nowi seminarzyści we Flavigny AD 2017

Seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen (Bawaria) przyjęło siedmiu nowych seminarzystów: dwóch Polaków, Austriaka, Czecha, Niemca, Szwajcara i Rosjanina.

Seminarium św. Proboszcza z Ars we Flavigny (Francja) przyjęło 19 nowych alumnów: 15 Francuzów, Gabończyka, Kanadyjczyka, Szwajcara i Włocha, a także czterech postulantów do nowicjatu braci.

Z kolei do Seminarium św. Tomasza z Akwinu w Dillwyn (USA) wstąpiło 12 nowych alumnów: 10 Amerykanów, Argentyńczyk i Kanadyjczyk, a także 42 przedseminarzystów, którzy przed rozpoczęciem właściwych studiów kapłańskich otrzymają dodatkową formację o charakterze humanistycznym.
W bieżącym roku do wszystkich seminariów Bractwa Św. Piusa X (tj. łącznie z seminariami na półkuli południowej, w których rok akademicki rozpoczyna się w marcu) wstąpiło 47 młodych ludzi, rozpoczynając tzw. rok duchowości.

Pamiętajmy o nich w modlitwie!

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej (10 października 2017) | https://news.fsspx.pl/2017/10/38-nowych-kandydatow-do-kaplanstwa-w-seminariach-bractwa/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content