Aktualizacja strony została wstrzymana

Pijany mistrz nadchodzi! Światowa Agencja Antydopingowa wykreśliła alkohol z czarnej listy

Światowa Agencja Antydopingowa uznała, że alkohol zostanie usunięty z listy zakazanych substancji. Tak od stycznia 2018 roku sportowcy będą mogli bezkarnie stawać w szranki „pod wpływem” i ścigać się na „podwójnym gazie”.

Z dniem 1 stycznia 2018 roku, decyzją Światowej Agencji Antydopingowa (WADA) alkohol zostanie usunięty z listy zakazanych substancji. Od tego momentu narodowe organizacje antydopingowe nie będą zobowiązane do przeprowadzania testów na obecność alkoholu.

Jeszcze do końca roku alkohol będzie traktowany jako substancja zakazana. Zabroniono go używać w czterech sportach: samochodowym, motorowodnym oraz w lotnictwie i łucznictwie. WADA postanowiła to zmienić i poinformowała, że „wszystkie te federacje zostały już poinformowane o zmianie, by mogły do końca roku dostosować do nowych reguł swoje przepisy”.

Jaki będzie kolejny krok WADA? Organizacja w 2019 roku spotka się w Katowicach i wybierze nowe władze. Zostanie dokonany także przegląd Światowego Kodeksu Antydopingowego. Czy na ułaskawienia będą wtedy mogły liczyć kolejne dziś niedozwolone w sporcie środki?

Źródło: rmf24.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-10-01) | http://www.pch24.pl/pijany-mistrz-nadchodzi–swiatowa-agencja-antydopingowa-wykreslila-alkohol-z-czarnej-listy,54999,i.html