Izrael: rośnie liczba antychrześcijańskich ataków, a rząd w Jerozolimie chce jeszcze zaognić sytuację

Aktualizacja: 2017-09-29 10:13 am

W środę 20 września, żydowscy ekstremiści splądrowali kościół Świętego Szczepana w Beit Jamal, 30 km na zachód od Jerozolimy.

Sprawę skomentował bp Giacinto-Boulos Marcuzzo, wikariusz Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy dla Izraela, udzielając wywiadu portalowi Aleteia. Zdaniem hierarchy akty antychrześcijańskie są w Izraelu coraz częstsze i systematyczne, mające na celu podkopanie integralności Świętego Miasta Jerozolimy.

Profanatorzy kościoła Świętego Szczepana bazowali na interpretacji Starego Testamentu nakazującego niszczenia bożków, ale we wnętrzu naszych kościołów nie ma bożków i atakując je wysyła się nienawistne przesłanie tym, którzy nie podzielają  fanatyzmu napastników. Jest to tym bardziej niepokojące, że nie są to zniszczenia przypadkowe, tylko ataki planowane – wskazywał biskup.

Według wikariusza istnieją fanatycy, którzy nie godzą się na obecność chrześcijan w Izraelu. Przeciwstawiają się pielgrzymkom, nie chcą obecności wyznawców Chrystusa i atakują dobra kościelne. Niepokojącym jest propozycja ustawy przewidującej przejęcie na własność państwa wszystkich terenów należących do Kościołów i tych, które zostały sprzedane inwestorom prywatnym. Jest ona sprzeczna z duchem ustawodawstwa izraelskiego, ale mimo tego, popiera ją 40 ze 120 posłów.

– Sąd izraelski zezwolił już na sprzedanie terenu w Jerozolimie na korzyść grupy otwarcie kolonizatorskiej – stało się to po raz pierwszy. Ale nie jest to jednak  wyizolowany przypadek w tym sensie, że istnieje rzeczywista kampania na rzecz zakupu dóbr chrześcijan w Jerozolimie. Ci, którzy ją prowadzą chcą, by cała Jerozolima posiadała jednolity kolor. Często grupy te mają wsparcie finansowe płynące z zagranicy. Teren, o którym wspomniałem został zakupiony przez stowarzyszenie Ateret Cohanim mające biuro w Nowym Yorku i wsparcie diaspory żydowskiej. Dlatego apeluję, by Kościół nie stawiał się w sytuacji niebezpiecznej, sprzedając swoje tereny i uczestnicząc we własnym zniszczeniu – deklarował biskup Giacinto-Boulos Marcuzzo.

FLC

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97657 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]