Aktualizacja strony została wstrzymana

Start przyszłorocznego wyścigu kolarskiego Giro d’Italia… w Izraelu

Przyszłoroczny wyścig kolarski Giro d’Italia rozpocznie się w Izraelu – oficjalnie poinformowali przedstawiciele ministerstw sportu obu państw. Planowane jest rozegranie w tym kraju trzech etapów.

To będzie pierwszy przypadek w historii kolarstwa, gdy jeden z trzech wielkich tourów (Giro, Vuelta a Espana i Tour de France) będzie się rozpoczynał poza Europą.

Dotychczas kilkakrotnie zdarzało się, że wyścigi zaczynały się w innych krajach niż organizatora. Tour de France startował m.in. Holandii, Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Giro w 1996 roku z okazji obchodów 100-lecia pierwszych igrzysk nowożytnych rozpoczynał się w Grecji, tegoroczną Vueltę zapoczątkowały etapy we Francji.

Teraz 101. edycja Giro d’Italia wystartuje w Izraelu. Jak przewidują organizatorzy, udział w wyścigu weźmie ponad 175 zawodników.

Na razie więcej szczegółów nie ujawniono, mają być przedstawione za kilka tygodni na konferencjach w Rzymie i Tel Awiwie.

http://sport.tvp.pl/33990958/start-przyszlorocznego-giro-ditalia-poza-europa

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (15.09.2017) –  – [Org. tytuł: «Start przyszłorocznego Giro d’Italia… poza Europą; ale rozegranie w ISRAEL trzech etapów !»]

 


 

Skip to content