Dowódca Navy Seals: transpłciowi nie powinni służyć w armii. Trump może wprowadzić zakaz

Aktualizacja: 2017-08-22 1:35 pm

Prezydent Trump ma prawo zakazać służby w wojsku osobom transpłciowym. I nie będzie to żadne ograniczanie ich praw tych osób – powiedział jeden z byłych dowódców Navy Seals, Brian Hiner „Iron Ed”.  

Hiner, komentując pomysł Donalda Trumpa dotyczący zakazania służby w wojsku osobom, które zdecydowały się za pomocą operacji zmienić płeć, postanowił twardo odpowiedzieć na zarzuty liberalnych komentatorów. Ci bowiem ostro skrytykowali prezydenta Trumpa za zapowiedź wprowadzenia takiego zakazu, nazywając go „dyskryminacją”.

Hiner stwierdził natomiast, że zakaz służby osobom transgenderowym nie jest łamaniem ich praw, ponieważ w przypadku służby w wojsku nie można mówić o żadnym powszechnym prawie. – Nie istnieje coś takiego jak równy dostęp do wojska dla wszystkich. I nie może być takiej reguły. Możesz być zbyt niski, albo zbyt wysoki, zbyt gruby, albo za głupi by zostać żołnierzem – podsumował Hiner. Ocenił, że taka selekcja jest konieczna dla spójności armii.

Hiner wskazał także, iż każdy, kto zostaje żołnierzem decyduje się na ograniczenie swojej wolności. Jako przykład podał prawo do wolności słowa. – Źołnierz nie wszystko może powiedzieć. Jeśli ubierzesz mundur, a następnie sprzeciwisz się dowódcy lub obrazisz prezydenta, staniesz przed sądem – powiedział żołnierz elitarnej Navy Seals.

Dlatego Hiner stwierdził, że prezydent jak najbardziej ma prawo zakazać osobom transpłciowym służby w wojsku. Ocenił, że nie ma to nic wspólnego z rasizmem. Rasa bowiem nie ma negatywnego wpływu na jakość służby wojskowej, ani predyspozycje psychiczne lub fizyczne. Natomiast w przypadku transpłciowych zaburzenia mogą się pojawić, wszak naukowcy twierdzą, że aż 40 proc. takich osób ma skłonności do samobójstw.

Pełnić służbę mogą wszyscy, ale wówczas, gdy spełnią określone rygory – mówił Hiner. Dodał, że armia nie jest miejscem, gdzie przeprowadza się „inżynierię społeczną”. – Wojsko ma jeden, główny cel: wygrać wojnę na tyle skutecznie, jak tylko jest to możliwe – dodał. I nadmienił, że otwieranie armii na osoby transpłciowe nijak się ma wobec tego celu.

Hiner był oficerem Navy Seals i jednym z jej dowódców. Brał udział m.in. w misjach w Iraku i w Afganistanie. W stan spoczynku przeszedł w 2012 roku, po 20 latach służby.

Źródło: LifeSiteNews

ged

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97405 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]