Aktualizacja strony została wstrzymana

Naczelny rabin wzywa Żydów do wyjazdów z Hiszpanii bo jej władze są zbyt opieszałe wobec terroryzmu

Po atakach terrorystycznych w Barcelonie naczelny rabin Meir Bar-Hen, wzywa Żydów, by opuszczali Hiszpanię. „Kraj ten stał się centrum terroru islamskiego dla całej Europy” – stwierdził rabin w wywiadzie dla „Jewish Telegraphic Agency” w Nowym Jorku. Wspólnotę żydowską w Barcelonie określił jako „zgubioną”. 

Bar-Hen wezwał członków swojej gminy, aby kupowali ziemię w Izraelu i nie powtarzali błędów Żydów w Algierii czy Wenezueli. Nalega, by opuścili Hiszpanię póki czas. Zamachy, do jakich doszło w tych dniach, pokazały, jak trudno jest uwolnić się od coraz bardziej rosnącej w siłę „radykalnych marginesów” wielkiej wspólnoty muzułmańskiej. Ponadto, podkreślając, że mówi w imieniu własnym, a nie swojej wspólnoty, rabin skrytykował władze i polityków za zbyt opieszałe działania wobec islamskiego terroryzmu. 

W ubiegły czwartek w tłum ludzi na deptaku La Rambla w centrum Barcelony wjechała furgonetka. Według oficjalnych informacji, zginęło 15 osób a ponad sto jest rannych, wiele z nich ciężko. Do zamachu przyznała się terrorystyczna organizacja Państwo Islamskie. W kilka godzin później podobnego zamachu próbowano dokonać w kurorcie Cambrils. Policjanci zastrzelili ośmiu podejrzanych terrorystów czterech przebywa w więzieniu.

Terrorysta, który kilka dni temu dokonał krwawego zamachu w Barcelonie został wczoraj zatrzymany i zastrzelony przez policję w miejscowości Subirats. Younes Abujakub był jedną z najbardziej poszukiwanych osób w Europie. Policja podaje, że zamachowców było 12, ośmiu zostało zabitych, pozostali stanęli we wtorek przed sądem, który ma orzec wobec nich areszt.

Źródło: KAI

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (22-08-2017) | http://www.pch24.pl/naczelny-rabin-wzywa-zydow-do-wyjazdow-z-hiszpanii-bo-jej-wladze-sa-zbyt-opieszale-wobec-terroryzmu,53991,i.html

Skip to content