Naczelny rabin wzywa Żydów do wyjazdów z Hiszpanii bo jej władze są zbyt opieszałe wobec terroryzmu

Aktualizacja: 2017-08-22 1:15 pm

Po atakach terrorystycznych w Barcelonie naczelny rabin Meir Bar-Hen, wzywa Żydów, by opuszczali Hiszpanię. „Kraj ten stał się centrum terroru islamskiego dla całej Europy” – stwierdził rabin w wywiadzie dla „Jewish Telegraphic Agency” w Nowym Jorku. Wspólnotę żydowską w Barcelonie określił jako „zgubioną”. 

Bar-Hen wezwał członków swojej gminy, aby kupowali ziemię w Izraelu i nie powtarzali błędów Żydów w Algierii czy Wenezueli. Nalega, by opuścili Hiszpanię póki czas. Zamachy, do jakich doszło w tych dniach, pokazały, jak trudno jest uwolnić się od coraz bardziej rosnącej w siłę „radykalnych marginesów” wielkiej wspólnoty muzułmańskiej. Ponadto, podkreślając, że mówi w imieniu własnym, a nie swojej wspólnoty, rabin skrytykował władze i polityków za zbyt opieszałe działania wobec islamskiego terroryzmu. 

W ubiegły czwartek w tłum ludzi na deptaku La Rambla w centrum Barcelony wjechała furgonetka. Według oficjalnych informacji, zginęło 15 osób a ponad sto jest rannych, wiele z nich ciężko. Do zamachu przyznała się terrorystyczna organizacja Państwo Islamskie. W kilka godzin później podobnego zamachu próbowano dokonać w kurorcie Cambrils. Policjanci zastrzelili ośmiu podejrzanych terrorystów czterech przebywa w więzieniu.

Terrorysta, który kilka dni temu dokonał krwawego zamachu w Barcelonie został wczoraj zatrzymany i zastrzelony przez policję w miejscowości Subirats. Younes Abujakub był jedną z najbardziej poszukiwanych osób w Europie. Policja podaje, że zamachowców było 12, ośmiu zostało zabitych, pozostali stanęli we wtorek przed sądem, który ma orzec wobec nich areszt.

Źródło: KAI

RoM

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97395 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]