USA: Polowanie na uczestników marszu w Charlottesville

Aktualizacja: 2017-08-22 12:55 pm

Allen Armentrout został usunięty z Pensacola Christian College, gdzie studiował. Powodem jest jego udział w wydarzeniach w Charlottesville – po niewłaściwej stronie. Armentrout nie dopuścił się przy tym żadnego agresywnego zachowania. Przeciwnie, w szarym mundurze i z flagą Konfederacji w rękach stał pod pomnikiem generała Lee, otoczony lewicowcami, którzy obrzucali go wyzwiskami i wykonywali nieprzyzwoite gesty. Został wypchnięty spod pomnika przez policję.

To jeden z pierwszych efektów rozkręcanej przez lewicę nagonki na uczestników prawicowych demonstracji w Charlottesville. W wyniku donosów lewicowców inny spośród nich stracił pracę w prywatnej firmie. Sprawę tak opisuje jak zawsze obiektywna „Gazeta Wyborcza”: Nacjonaliści są identyfikowani w mediach społecznościowych. Śledzeniem neonazistów zajmuje się m.in. użytkownik Twittera o pseudonimie „Yes, You’re Racist”. (…). Użytkownik przeprowadza własne śledztwa i zachęca innych do tego samego. W wyniku tych działań co najmniej jedna osoba straciła pracę. Restauracja Top Dog z Californi poinformowała, że zwolniła Cole’a White’a, który brał udział w pochodzie. „Nie popieramy tego, co zrobiono w Charlottesville. Wierzymy w wolność jednostki i wolność zrzeszania się” – oznajmił Top Dog. „Jeśli rozpoznajesz któregoś z tych nazioli maszerujących w Charlottesville, wyślij mi jego imię i nazwisko albo profil, a ja sprawię, że będą sławni” – pisze tropiciel nacjonalistów. Wpis został podany dalej kilkadziesiąt tysięcy razy.

(Na podstawie prawica.net)

Na zdjęciu: Allen Armentrout

0 0
0Shares
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97385 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]