Kardynał Wilfrid Napier popiera reparatywną terapię leczenia homoseksualizmu

Aktualizacja: 2017-08-14 10:51 am

Za pośrednictwem mediów społecznościowych kardynał Wilfrid Napier poinformował, że popiera leczenie osób o skłonnościach homoseksualnych metodą reparatywną. Książkę Josepha Nicolosiego, pioniera tej formy terapii, nazwał „trudną, lecz o istotnym znaczeniu”.

Terapia reparatywna (zwana również terapią konwersyjną) pomaga tłumić i wypierać odczucia homoseksualne oraz minimalizować ich konsekwencje na skutek czego poddający się jej mają szansę powrotu do heteroseksualności. W związku z tym stała się celem ataków politpoprawnych środowisk politycznych, lekarskich oraz – co oczywiste – organizacji LGBT.

Powołując się na fakt wykreślenia homoseksualizmu z listy chorób psychicznych w 1973 roku, środowisko lekarskie uznaje jakąkolwiek próbę leczenia skłonności homoseksualnych za sprzeczną z medycyną.

Wiele osób, które odbyły terapię reparatywną zachwala jej efekty. Są też tacy, którzy podważają jej skuteczność oznajmiając, że wiara w Boga pomaga walczyć z homoseksualnymi skłonnościami, lecz sama terapia nie powoduje konwersji na heteroseksualizm. Przykładem takiej osoby jest m.in. John Paulk – niegdyś czołowy aktywista grup LGBT, dziś chrześcijanin. W 2013 roku przyznał on, że wiara w Chrystusa pomaga mu powstrzymać homoseksualne zapędy, lecz wciąż – mimo terapii – jest homosekualistą.

Warto wspomnieć, że Kościół zachęca osoby z homoseksualnymi zaburzeniami – tak samo jak wszystkich ochrzczonych – do życia w czystości.

Kard. Napier dał się poznać jako obrońca małżeństwa i niezmiennego nauczania Kościoła o nierozerwalności węzła małżeńskiego. W styczniu oznajmił za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że jakakolwiek ingerencja w dotychczasową praktykę duszpasterską skończy się katastrofalnie, szczególnie w Afryce. – Jeśli ludzie z Zachodu mogą przyjmować Komunię żyjąc w „nieuregulowanych” związkach, to znaczy, że mamy powiedzieć naszym poligamistom, iż jest to dozwolone również dla nich? – pytał retorycznie.

Hierarcha dosadnie zareagował również na słowa niemieckiego kardynała Reinharda Marxa twierdzącego, że Kościół powinien przeprosić homoseksualistów. Kard. Napier odpowiedział wtedy: „Boże, wspomagaj nas! Następnie będziemy musieli przeprosić za to, że cudzołóstwo jest grzechem. Poprawność polityczna jest dziś poważną herezją!”.

Później zasugerował, że przepraszać powinno się czarnoskóre kobiety w Stanach Zjednoczonych, ponieważ to na nich przeprowadza się najwięcej aborcji.

Źródło: lifesitenews.com
om

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97252 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]