Chcieli pozdrowić homoseksualistów a wyszła kompromitacja. „Wpadka” holenderskiego przewoźnika

Aktualizacja: 2017-08-8 12:12 pm

„Nie jest ważne z kim klikasz. Miłego Pride Amsterdam”, wiadomość o takiej treści na portalu Twitter opublikowały holenderskie linie lotnicze KLM. Jej przedstawiciele chcieli w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla parady środowisk homoseksualnych w Amsterdamie i wszystkich jej uczestników. Miało być miło i tęczowo a wyszło jak zawsze, czyli idiotycznie.

Chcieli pozdrowić homoseksualistów a wyszła kompromitacja. „Wpadka” holenderskiego przewoźnika

źródło: twitter.com / Royal Dutch Airlin

Wiadomość KLM została opatrzona ilustracją przedstawiającą tęczowe pasy bezpieczeństwa. Ułożono je na trzy sposoby. W dwóch przypadkach nie istnieje możliwość zapięcia klamry, ponieważ naprzeciwko siebie znajdują się te same elementy. Tylko w trzeciej wersji pasy mogą się połączyć.

Zdjęcie to miało pokazać, że istnieją “różne sposoby wyrażania swojej seksualności” oraz to, że stosunek liczby homoseksualistów do heteroseksualistów wynosi 2:1. Internauci podkreślili jednak, że  „tylko jedno ułożenie pasów bezpieczeństwa jest prawidłowe, zgodne ze swoim przeznaczeniem i może uchronić pasażera przed niebezpieczeństwem”. Chodzi o pasy „reprezentujące” miłość heteroseksualną. W dwóch pozostałych przypadkach nie istnieje bowiem możliwość zapięcia pasa, a co za tym idzie narażenie się na zagrożenie zdrowia i życia.

„Wspaniała ilustracja homogenderowej pułapki. Tylko jeden zestaw ratuje życie, reszta to śmiertelna pułapka”, zatwittował ks. Maciej Słyż.

„- Hello, Stewardess? My seatbelt doesn’t work. (Stewardesso, mój pas bezpieczeństwa nie działa)

– It doesn’t matter who you click with! (Nie ma znaczenia z kim klikasz!)

– But…I could die in an accident. (Ale… Ja mogłem zginąć w wypadku)

– Homophobe! (Homofob)”, napisał z kolei John Groves

Holenderskie linie lotnicze KLM nie zareagowały dotychczas na swoją „wpadkę” i paradoksalny charakter swojego wpisu. Może po prostu idą w zaparte?

źródło: kresy.pl, twitter.com

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97193 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]