Aktualizacja strony została wstrzymana

Mleko to symbol… białej supremacji. Tak uważa lewicowa organizacja walcząca o prawa zwierząt

W oficjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej lewicowa organizacja PETA uznała mleko za idealny symbol dla rasistów. Jakby tego było mało pozyskiwanie tego napoju nazwała… gwałtem.

Wszystkiemu winny jest aktor Christoph Waltz wcielający się w rolę niemieckiego oficera, prześladowcy żydów Hansa Landy w tarantinowskim filmie pt. „Bękarty wojny”. To od momentu, gdy Landa raczy się mlekiem w trakcie przeszukiwania jednej z żydowskich kryjówek – zdaniem PETA – biały napój został przyjęty przez rasistów jako symbol ich supremacji.

Organizacja z bólem przyznaje jednak, że mleko spożywane jest również przez ludzi, którzy białymi suprematystami nie są, a ci którzy tolerują laktozę bardzo chętnie po nie sięgają. W związku z tym lewicowcy chcą przekonać do sięgania po zamienniki odzwierzęcego napoju, proponując w zamian soję, migdały, mleko kokosowe lub ryż.

Aktywiści nie zatrzymują się jednak na tym kuriozum i brną dalej twierdząc, iż pozyskiwanie mleka od krowy niczym nie różni od gwałtu. „Gwałt to najohydniejsza zbrodnia z udziałem siły i przemocy. A przecież o standardowa procedura w przemyśle lekarskim”, możemy przeczytać w oświadczeniu.

To już nie pierwsze tego typu działanie PETA. Jakiś czas temu organizacja przekonywała, iż wyrób sera jest działaniem seksistowskim, ponieważ opiera się na przemocy oraz uprzedmiotowieniu bydła płci żeńskiej.

Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, tak bowiem brzmi pełna nazwa amerykańskiej organizacji PETA, słynie z niezwykle kontrowersyjnych, żeby nie powiedzieć absurdalnych, inicjatyw opierających się na szokowaniu i hipokryzji. W swoich kampaniach nie stronią od wulgarnej nagości i erotyki. W 2011 roku telewizja transmitująca rozgrywki Super Bowl odmówiła im emisji reklamy w przerwie meczu, gdyż ta prezentowała nagie modelki imitujące stosunek seksualny z… warzywami.

Organizacja również jest powiązana z finansowaniem grup uznawanych przez rządy na całym świecie za organizacje terrorystyczne. Odkryto, iż PETA wspierała finansowo eko-terrorystę Roda Coronadę z Animal Liberation Front, który podkładał materiały wybuchowe pod ośrodki badawcze. Spędził za to w więzieniu 13 lat.

źródło: peta.org
om

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-08-08) | http://www.pch24.pl/mleko-to-symbol-bialej-supremacji–tak-uwaza-lewicowa-organizacja-walczaca-o-prawa-zwierzat,53644,i.html