Aktualizacja strony została wstrzymana

Polacy ostro krytykują niemiecki sklep za „kontrowersyjne” koszulki. Sprzedawca odpowiada

„To policzek dla Polaków”, „Zróbmy tak o Niemczech, to od razu wyleje się fala nacjonalizmu i ksenofobii”, to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się w Internecie po pojawieniu się informacji o sprzedaży w jednym z niemieckich sklepów internetowych „kontrowersyjnych” koszulek.

 

Polacy ostro krytykują niemiecki sklep za „kontrowersyjne” koszulki. Sprzedawca odpowiada

źródło: pch24.pl

Przypomnijmy: niemiecki sklep internetowy Alfashirt.de zajmujący się przede wszystkim sprzedażą odzieży i akcesoriów o tematyce wojskowe zaproponował swoim klientom koszulki z napisem „Nach Polen fliege ich nur mit dem Stuka” oraz „Polen besuche ich nur auf Ketten”.

Pierwsza fraza w tłumaczeniu oznacza „Do Polski latam tylko sztukasami”, co ma nawiązywać do samolotów bojowych, używanych przez Niemców podczas II wojny światowej podczas ataku na Polskę. Były to samoloty Junkers Ju 87 Stuka, z charakterystycznymi syrenami akustycznymi, które były uruchamiane podczas wprowadzania samolotu w lot nurkowy. W niemieckiej propagandzie maszyna stała się symbolem wielkości Luftwaffe.

Druga z kolei – „Polskę odwiedzam tylko na gąsienicach”. Oprócz napisu na koszulce znajduje się czołg na tle biało-czerwonej Polski. 

Na stanowczą i zdecydowaną reakcję ze strony polskich internautów zareagowali po kilkunastu godzinach właściciele niemieckiego sklepu, którzy poinformowali w komunikacie, że „kontrowersyjny towar” zniknie ze strony internetowej Alfashirt.de.

Źródło: fakt.pl, pch24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-08-08)

 


 

Niemiecki europoseł ubolewa: Nie możemy wjechać czołgami do Polski

„Węgry i Polska rzucają Unii Europejskiej wyzwanie. Gdyby Polska dziś chciała zostać członkiem europejskiej wspólnoty, nie miałaby szans” – powiedział niemieckim mediom europoseł partii CDU Elmar Brok.

Jego zdaniem Polska wprawdzie nie trzyma się unijnych zasad, ale wyrzucić z Unii jej „niestety” nie można. [Ależ można, można, nie wahajcie się – admin]

Według Broka Unia Europejska rozpocznie postępowanie dyscyplinujące wobec Polski, jak w przeszłości wobec Węgier, w związku z reformami w polskim sądownictwie.

„To postępowanie może być jak najbardziej ukoronowane sukcesem, pokazuje to przykład Węgier, przeciwko którym wszczęto przecież taką procedurę, po tym jak Orban przebudował system sprawiedliwości i zmienił ustawy medialne. Gdy Unia wszczęła procedurę, był zmuszony cofnąć się o krok” ”” stwierdził niemiecki polityk, który uważa, że nie należy bezustannie atakować PiS-u.

Zasugerował natomiast odebranie Polsce prawa do głosu w Radzie Europejskiej, zgodnie z artykułem 7. „To jest prawie jak wyrzucenie Polski z UE” ”” podkreślił. „Nie można tak po prostu wjechać czołgami do Polski” – zdawał się ubolewać Niemiec.

Jego zdaniem należałoby obejść blokadę Węgier, zmieniając zapis w traktatach, który wymaga jednomyślności w Radzie UE w przypadku odebrania jednemu z państw członkowskich prawa do głosu. „Można by to zmienić, tak aby Orban nie mógł jednoosobowo blokować procedurę wynikającą z artykułu 7.” ”” podkreślił.

https://parezja.pl

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2017-08-10)

 


 

Skip to content