Rejestracja kart SIM krytykowana przez resort cyfryzacji

Aktualizacja: 2017-08-7 10:26 am

INFO: Ustawa antyterrorystyczna napsuła krwi klientom, telekomom, a w efekcie zapis nakładający konieczność rejestracji “jest mało efektywny”, jeśli chodzi o realizację celów ustawy – pisze businessinsider.com.pl.

Resort cyfryzacji w odpowiedzi na poselską interpelację zaznaczył, że mechanizm jest nieefektywny. Karty rejestruje się m.in. na pijaczków z okolic dworca. Ponadto resort zaznaczył, że dalsza odsprzedaż kart nie jest zabroniona, więc nie można kontrolować, do kogo trafią.

Wg portalu, pierwszorzędnym celem ustawy nie było zwiększenie bezpieczeństwa, tylko zwiększenie kompetencji służb w zakresie dostępu do danych, w tym inwigilacji, bez zadowalających mechanizmów kontroli.

Źródło: businessinsider.com.pl

Opracował: GK

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97175 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]