Naukowcy poprawiają temperaturę, by pasowała do teorii globciepu

Aktualizacja: 2017-08-4 3:07 pm

INFO: Grupa badaczy krytycznie oceniła jakość danych, na podstawie których wnioskuje się o globciepie – podaje telwizjarepublika.pl.

Amerykańscy badacze wzięli pod lupę 3 dostępne publicznie zbiory z informacjami o temperaturze powierzchni Ziemi. Naukowcy odkryli, że praktycznie wszystkie zmiany wprowadzane przez klimatologów w odczytach powierzchniowych temperatur sprowadzają się do zaniżania temperatur z przeszłości oraz zawyżania współczesnych odczytów.

Badacze w swojej konkluzji stwierdzili, że “niemożliwe jest, aby wyciągnąć poprawne wnioski na podstawie trzech udostępnianych zbiorów danych, na podstawie których stwierdzono, że ostatnie lata należały do najbardziej gorących w historii, ponieważ zbiory te nie odzwierciedlają w sposób rzetelny otaczającej rzeczywistości”.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Opracował: GK

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97151 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]