Niemiecki minister sprawiedliwości zadowolony z działań Komisji Europejskiej przeciwko Polsce

Aktualizacja: 2017-07-24 1:21 pm

Heiko Maas, szef niemieckiego ministerstwa sprawiedliwości w wypowiedzi udzielonej dziennikowi „Bild” przyznał, że zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości przygotowywane przez PiS budzą jego głębokie zaniepokojenie. W jego ocenie stanowią one dowód na brak poszanowania dla praworządności. Niemiecki polityk podkreślił, że jeśli sytuacja w Rzeczypospolitej się nie ustabilizuje, to grozi jej „polityczna izolacja w Unii Europejskiej”.

Niezależność wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest zagrożona – przyznał Maas. Dodał, że UE powinna interweniować w tej sprawie, ponieważ „praworządność i demokracja” stanowią jej fundament.

Przedstawiciel SPD przyznał, że jest zadowolony faktu, że Komisja Europejska przygotowuje się do podjęcia procedury przeciwko Polsce a Bruksela coraz głośniej mówi o konkretnych sankcjach politycznych i gospodarczych wymierzonych w Rzeczpospolitą. – Kto wykazuje tak mało poszanowania dla państwa prawa, ten godzi się na polityczną izolację – dodał Maas.

Przypomnijmy: w środę Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej, oznajmił w Brukseli, że podjęte przez Prawo i Sprawiedliwość działania dotyczące reformy polskiego systemu sądownictwa stanowią zagrożenie dla państwa prawa. W związku z tym w bieżącym tygodniu zostanie uruchomiona procedura związana z art. 7 UE „o naruszeniu prawa UE”, zgodnie z którą na Polskę mogą zostać nałożone, nie tylko polityczne sankcje.

Źródło: tvp.info, pch24.pl

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96885 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]