Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: miasto wydało zgodę na postawienie pomnika szatana. Wcześniej usunięto obelisk z krzyżem

Władze miasta Belle Plaine w amerykańskim stanie Minnesota wyraziły zgodę na postawienie w miejskim parku pomnika na cześć szatana. Monument ma mieć kształt czarnej bryły, na której zamontowane lub wymalowane będą pentagramy.

Oprócz samego faktu uczczenia diabła, mieszkańców miasta dodatkowo bulwersuje fakt, że postument ma stanąć w Parku Pamięci Weteranów, którzy życie oddali za wartości nie mające nic wspólnego z satanizmem. Co więcej, żołnierze ginęli walcząc z dziełami złego ducha.

Organizatorem i fundatorem ohydnego pomnika jest Stowarzyszenie świątynia szatana, mająca swoją siedzibę w mieście Salem w stanie Massachusetts, znanego z filmów grozy jako siedlisko czarownic. Pomysłodawcą pomnika jest Lucien Greaves, współzałożyciel stowarzyszenia czcicieli szatana.

Członkowie organizacji twierdzą, że tak naprawdę nie wierzą w istnienie żadnych istot duchowych, a więc i szatana. Mówią też, że książę ciemności jest dla nich jedynie „metaforę dla ostatecznego buntu przeciwko tyranii”. Mimo takich deklaracji organizacja próbowała na Uniwersytecie Harvardzkim zorganizować Czarną Mszę.

We wniosku skierowanym do władz miasta Belle Plaine w stanie Minnesota ws. pozwolenia na wzniesienie pomnika szatana, członkowie mrocznego stowarzyszenia napisali: „taki pomnik da dowód temu, że wszystkie wyznania mają prawo głosu w mieście Belle Plaine i stanie Minnesota”. Innym znanym, na szczęście nieudanym, pomysłem satanistów była próba zainstalowania figury diabła na Kapitolu w Oklahomie.

Katoliccy mieszkańcy Belle Plaine w stanie Minesota zdecydowanie sprzeciwiają się postawieniu pomnika szatana w swoim mieście. Protesty połączone są z gorącą modlitwą i rozmowami prowadzonymi z władzami Belle Plaine. W intencji wycofania się władz miasta z decyzji o budowie szatańskiego monumentu i nawrócenia satanistów, katolicy organizują publiczne odmawianie Różańca w Parku Weteranów. W modlitwie, której szatan boi się najbardziej, każdorazowo bierze udział aż kilkuset mieszkańców niewielkiego miasteczka Belle Plaine (7 tys. mieszkańców). Wielu z nich modlitwę różańcową odmawia po raz pierwszy w życiu, gdyż nie są katolikami.

Uczestnicy modlitwy są zgodni, że pomnik nie może stanąć, gdyż, jak mówi jedna z nich – Susie Collins „taki pomnik nie niesie z sobą przesłania życia i miłości, jest symbolem śmierci i rozpadu”. Natomiast ksiądz Brian Lynch z Parafii Matki Boskiej z Prairie jest zdania, że „musimy naprawdę wierzyć, żyć wiarą i modlić się w intencji nawrócenia grzeszników”.

Nawrócenia wymagają też przedstawiciele władz miasta, którzy nie dawno usunęli z parku pomnik upamiętniający weteranów wojennych, tylko dlatego, że znajdował się na nim krzyż. Do zdemontowania postumentu przyczyniła się Fundacja Wolność od Religii, zdaniem której takie upamiętnienie ofiar mogłoby wywołać wrażenie, że miasto troszczy się wyłącznie o żołnierzy chrześcijańskich. Jak widać – w świecie ducha, tak jak w przyrodzie, nie może być pustki. Skoro usunięto znak Boga, w to miejsce przychodzi znak szatana.

Dyrektor Katedry Katolickiej w Minnesocie powiedział, że „wolność słowa i wolność religijna mają swoje słuszne granice. Z prawami przychodzą obowiązki. Tradycja chrześcijańska głosi, że w momencie kiedy powołujesz się na demony, przeklinasz siebie i swoją społeczność. Niestety wyznawcy zasady hulaj duszo piekła nie ma, często nie zdają sobie sprawy, że ze złem nie można żartować, ani go do siebie zapraszać, bo to grozi śmiercią wieczną”.

Źródło:cna.org

Adam Białous

Dołączmy do modlitw katolików z Belle Plaine! 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

Archanioł Michał depczący diabła – rzeźba drewniana w szczycie barokowego drewnianego kościoła w Szalowej
(By Jerzy Strzelecki (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons)

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-07-19) | http://www.pch24.pl/usa--miasto-wydalo-zgode-na-postawienie-pomnika-szatana--wczesniej-usunieto-obelisk-z-krzyzem,53191,i.html

Skip to content