Prymas Polski apeluje o dialog i porozumienie ponad podziałami

Aktualizacja: 2017-07-20 1:41 pm

O dialog i szukanie porozumienia zaapelował do polityków Prymas Polski. „Emocje nie mogą dominować, trzeba szukać dialogu w oparciu o fundamenty demokratycznego państwa prawa” – powiedział abp Wojciech Polak komentując gorący spór parlamentarny wokół reformy sądownictwa.

„Przy okazji każdej reformy trzeba patrzeć na jej dalekosiężne skutki” – wskazał metropolita gnieźnieński dodając, że żadna reforma nie może być prowadzona przeciwko komukolwiek, ale dla dobra człowieka i ogółu. „Trzeba zachęcać do tego, by dyskusja parlamentarna nie była spektaklem emocji, ale szukaniem dobra wspólnego ponad podziałami politycznymi, w oparciu o zasady demokratycznego państwa prawa” – powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej Prymas Polski.

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie (20/07/2017)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Zajrzeliśmy to serwisu eKAI, a tam okazuje się, że cała wypowiedź Prymasa zamyka się dokładnie w trzech zdaniach. Nic więcej. Tak więc Prymas Polski zabiera głos w krytycznym momencie, na ważny temat, aby… nic nie powiedzieć. Oto jakich mamy płytkich przywódców kościelnych. Tak w Watykanie jak i na miejscu.

 


 

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96824 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]