Rabin Schudrich: Trump zerwał z 25-letnią tradycją. Nie odwiedził pomnika Bohaterów Getta

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich oburzony, że prezydent USA pominął w swojej wizycie pomnik Bohaterów Getta w Warszawie.

Schudrich towarzyszył córce amerykańskiego prezydenta Ivance, która złożyła wieniec przed pomnikiem Bohaterów Getta. Potem udała się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Schudrich nazwał obecność Ivanki „bardzo, bardzo ważną (…) nie tylko dlatego, że jest żydówką, ale ponieważ dziadkowie jej męża przeżyli Holokaust, a także dlatego, że po prostu jest jako człowiek”.

– To smutne, że jej ojciec prezydent Trump jest pierwszym prezydentem USA od 25 lat, który nie odwiedził Pomnika Bohaterów Getta w Warszawie – żalił się agencji AFP.

Rzeczniczka POLIN, Źaneta Czyżniewska komentowała, że muzeum dopiero „dziś dowiedziało się”, iż Ivanka Trump odwiedzi pomnik poświęcony żydowskim partyzantom.

Źródło: timesofisrael.com

AS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-07-06)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jeden z nielicznych pozytywnych aspektów wizyty prezydenta Trumpa w Polsce, chociaż oczywiście podczas przemówienia nie mogło zabraknąć przypominania o  „Holokauście”. Poza tym, przemówienie było przepełnione wspominkami o bohaterstwie Powstańców Warszawskich, wzruszającymi opowiastkami o wkładzie Polaków w budowę cywilizacji i inne słowa, słowa, słowa – czyli to wszystko co Polacy tak bardzo pragną słyszeć, szczególnie z ust obcych przywódców.

A wizyta Trumpa miała na celu głównie jeszcze większe wystawienie Polski i tak honorowych, gotowych do poświęceń Polaków (stąd niemal bluźniercze wyreżyserowanie na tle symboli Polski Walczącej), na przygotowywaną konfrontację USA z Rosją. To jedno.

A drugie, to seria biznesowych kontraktów militarnych i energetycznych, służących w sumie nie tyle polskiej gospodarce – choć oczywiście skorzystamy na tym – ile korporacjom amerykańskim.

Sentymentalizm Polaków i łatwowierność słowom jest zadziwiająca i chyba mamy jakiegoś zbiorowego Alzheimera, bo przecież zapomnieliśmy, że przywódca tego samego mocarstwa kilkadziesiąt lat temu najzwyczajniej sprzedał Polskę komunistycznemu tyranowi po latach wiernej walki polskich żołnierzy na wszystkich frontach, u boku Aliantów. Wtedy też padały piękne słowa o dzielności Polaków, a w konsekwencji liczył się interes Ameryki…

I jeszcze jedno: nie dziwi, że Ivanka odwiedziła ten a nie inny pomnik, wszak od momentu przejścia na judaizm, religię męża, nazywa się Yael Kushner.

 


 

asdfasd

Skip to content