Słowacja ponownie poświęcona Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

Aktualizacja: 2017-07-5 4:55 pm

Słowaccy biskupi ponownie poświęcili swój kraj Boskiemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nastąpiło to podczas narodowej pielgrzymki do Nitry z okazji obchodzonej tam 5 lipca uroczystości świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

Słowacja ponownie poświęcona Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

W roku setnej rocznicy objawień fatimskich biskupi nawiązali do poświęcenia, którego ich poprzednicy dokonali w 1947 r., na progu komunizmu, kiedy w ówczesnej Czechosłowacji rozpoczynała się na wielką skalę walka z religią.

W liście pasterskim, przygotowanym na dzisiejszą uroczystość przez episkopat Słowacji hierarchowie zwrócili uwagę, że dziś wprawdzie nikt nie zabrania katolikom praktykować swej religii, jednakże ich wiara nadal jest poważanie zagrożona. Miejsce materializmu ideologicznego, który runął, zajął materializm praktyczny, w którym liczą się jedynie wygoda, rozrywka i użycie. W tak rozumianym świecie nie ma już miejsca dla Boga – ubolewa episkopat. Jego zdaniem, zarówno wierni, jak i cały naród znajdują się w ważnej chwili swych dziejów. Z tego też względu biskupi postanowili odnowić uroczyste poświęcenie Słowacji Jezusowi i Maryi.

Eucharystii, która stanowiła centralny punkt narodowej pielgrzymki do Nitry, przewodniczył zaproszony na tę uroczystość arcybiskup Stanisław Budzik z Lublina.

Źródło: KAI/RV

RoM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96535 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]