Perfidna judaizacja dzieci w katolickiej szkole

Aktualizacja: 2007-03-31 12:00 am

Z roku na rok rozszerza się zjawisko judaizacji dzieci w katolickich szkołach. W prowadzonej przez siostry urszulanki szkole Sacred Heart Model School w Louisville (stan Kentucky), uczniowie czwartej i piątej klasy na lekcjach religii nie tylko dowiadują się o historii i współczesnym obchodzeniu żydowskich świąt Paschy (Passover), ale aktywnie są zaangażowani w odtwarzanie tego święta. W tym roku zajęcia pokazujące przebieg kolacji sederowej prowadził Peter Anik, jeden z dyrektorów Federacji Żydowskich Wspólnot miasta Louisville (Jewish Community Federation of Louisville), który stwierdził, że “motywem świąt Passover jest wolność, a to jest dobre dla każdego, nie tylko dla Żydów i chrześcijan, ale dla każdego”.

Sally Rothenburger, nauczycielka religii i współorganizatorka spotkania pragnie ustanowić “sederowy model dla uczniów aby zrozumieli skąd ich religia czerpie swe korzenie”. “To są nasze korzenie, żydowskie dziedzictwo.” – mówi Sally Rothenburger. “Jezus był Żydem i Jezus obchodził Passover w czasie, który nazywamy dzisiaj Wielkim Czwartkiem.”

Po obszernym “wyjaśnieniu” rytuałów sederowych, dzieci zaczęły przeglądać sederową księgę Hagaddah, z której czytały modlitwy.

Jak relacjonują agencje informacyjne, dzieciom bardzo się ten eksperyment “na lepsze zrozumienie korzeni ich własnych katolickich tradycji” spodobał. Jeden z uczniów, Thomas Hall powiedział, że “Myślę, że mamy wielką możliwość poznania żydowskiej wiary”.

Pani Rothenburger – nauczycielka religii katolickiej w szkole katolickiej – mówi, że “Mam nadzieję, że uczniowie zrozumieją, że w Bogu jest jedność, że my wszyscy wierzymy w jednego Boga, że wszyscy jesteśmy Jego dziećmi.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ i SŁUCHAJ na plikach MP3:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=965 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]