Kongres PiS: Kaczyński milczy o legalnej aborcji w Polsce. Rząd coraz dalej od katolików

Aktualizacja: 2017-07-1 9:27 am

Na kongresie PiS w Przysusze była mowa o wszystkim: o sukcesach rządu przez ostatnie dwa lata, wolności mediów, wzroście gospodarczym, programie 500 plus i imigrantach. Prezes PiS poganiał też rząd w sprawie programu „Mieszkanie plus”. Ale milczał o legalnej w Polsce aborcji czy genderowej konwencji antyprzemocowej.

Najważniejszym wydarzeniem kongresu było wystąpienie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Szef partii zwracał uwagę na sukcesy, które przez blisko dwa lata rządów udało się osiągnąć. Jednak zapomniał o katolickich postulatach takich, jak walka życia nienarodzonego czy lewackiej tzw. Konwencji antyprzemocowej, która lansuje gender, a które dotąd nie została wypowiedziana przez rząd.

Wypowiedział natomiast na temat programu „Mieszkanie plus”, który w jego opinii utknął w miejscu. Zganił rząd, zwracając uwagę m.in. na brak możliwości porozumienia się z deweloperami. – Tu są jakieś zgrzyty – zwrócił uwagę Kaczyński. – Ten program jest niezwykle ważny. Ludzie tego chcą. To nasz najważniejszy program po 500 plus. To musi ruszyć – zachęcał rząd do działania.

Kaczyński odniósł się także do nacisków, jakie Komisja Europejska wywiera na Polskę w sprawie przyjęcia kwot imigrantów. – Tu nie chodzi o terroryzm, a o zwykłe codzienne bezpieczeństwo, nie ma żadnego powodu, abyśmy radykalnie obniżyli standard życia Polaków – zaznaczył szef PiS. I dodał: – Nie eksploatowaliśmy tych państw, nie korzystaliśmy z ich siły roboczej i nie wzywaliśmy ich do Europy, mamy pełne moralne prawo powiedzieć “nie”.

Po Jarosławie Kaczyńskim wystąpił wicepremier Mateusz Morawiecki, który podkreślił dotychczasowe sukcesy ekonomiczne rządu i społeczne rządu. On również milczał na temat lewicowych zmian, jakich dokonała w Polsce Platforma Obywatelska, które PiS jak dotąd pozostawia w nienaruszone.

Wicepremier i minister rozwoju, Mateusz Morawiecki zapowiadał dalsze dążenie do wyrwania się z tzw. pułapki średniego rozwoju. Podkreślił również, że rząd PiS chce budować „kapitalizm republikański, solidarnościowy” na kontrze do „kapitalizmu konsumpcyjnego, nomenklaturowego”.

Morawicki podkreślił, że chce nadal uszczelniać system podatkowy, zapowiedział budowę centralnego portu komunikacyjnego, nowych mostów, drogi via carpatia, a także poszerzenia dostępu do Internetu. W tym ostatnim przypadku Morawiecki ukuł hasło: 100 megabitów na 100-lecie niepodległości.

Podczas Kongresu w PiS w Przysusze nie wystąpiła premier Beata Szydło, choć była obecna na sali.

Źródło: rp.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96470 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]