Przywódca liberalnej partii holenderskiej domaga się zniesienia kar za “negowanie Holokaustu”

Aktualizacja: 2009-05-27 1:40 pm

Propozycję dekryminalizacji w Holandii tzw. negowania Holokaustu wysunął przywódca partii liberalnej, Mark Rutte, który tym samym rozpętał burzliwą nagonkę prowadzoną przez wpływowych żydowskich i prożydowskich polityków.

Rutte, szef partii Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, wezwał 27 maja br. do usunięcia z holenderskiego prawa sankcji karnych wobec osób głoszących tzw. negowanie Holokaustu. Rutte powiedział, że w prawie powinien pozostać zapis ścigający osoby wzywające do przemocy i nienawiści, lecz zaznaczył, iż mówienie o tym, że Holokaust nie miał miejsca “powinno być dozwolone”.

Obecnie w Holandii tzw. negowanie Holokaustu jest karalne jeśli celowo jest użyte w celu znieważenia, jakkolwiek interpretacja należy do sądu. Mark Rutte zapowiedział wniesienie pod obrady holenderskiego parlamentu wniosku o zniesienie wszelkich restrykcji dotyczących wolności wypowiedzi.

Oficjalne pojęcie Holokaustu obejmuje zorganizowane ludobójstwo dokonane na członkach narodu żydowskiego, przy użyciu komór gazowych. Niezależni badacze wskazują jednak na znaczne różnice pomiędzy obowiązującą wykładnią historyczną a dostępnymi dokumentami. Stwierdzają oni m.in., że liczba “6 milionów ofiar żydowskich” stanowi bardziej liczbę symboliczną i odbiega nawet dwudziestokrotnie od rzeczywistej liczby ofiar. Wskazują oni również na brak dowodów ludobójczego wykorzystania komór gazowych, które z założenia używane były w obozach koncentracyjnych – lecz również i np. w niemieckich koszarach wojskowych –  jako najskuteczniejszy sposób walki z pasożytami. Nawet autorytet strony żydowskiej, Jean-Claude Pressac twierdzi, że aż 97 procent wszystkich dostaw środka owadobójczego Zyklon-B do obozu KL Auschwitz, było zużytych do dezynsekcji odzieży, baraków i innych budynków.

Karanie osób próbujących przedstawiać argumenty przemawiające przeciwko oficjalnej wykładni historycznej, jest współczesną formą ideologicznej cenzury i uniemożliwia swobodne badania historyczne.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Haaretz
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9637 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]