Aktualizacja strony została wstrzymana

Polscy biskupi zachęcają do fotografowania procesji Bożego Ciała i publikowania zdjęć na Facebooku

W Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej ulicami miast i wsi przechodzą różnokolorowe procesje. Krocząc za swoim Panem – Jezusem Chrystusem Kościół wyraża wiarę w Jego obecność w Eucharystycznym Chlebie. Konferencja Episkopatu Polski zachęca, by radość wynikającą ze stałej obecności Chrystusa wśród swojego ludu przenieść również do internetu.

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zachęca do dzielenia się w mediach społecznościowych fotografiami przedstawiającymi procesje Bożego Ciała w naszych miastach. – Akcja #Procesja na Twitterze i Facebooku to okazja, by każdy mógł podzielić się obrazami ze swoich lokalnych uroczystości oraz byśmy mogli w jednym miejscu zobaczyć fotorelacje z całej Polski. Bądźmy na procesjach Bożego Ciała, a przy okazji w mediach społecznościowych ­- tłumaczy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Zdjęcia zostaną udostępnione również na profilach Biura Prasowego Episkopatu Polski.

Aby dołączyć do akcji wystarczy na Facebooku, Twitterze lub Instagramie opublikować fotografię wykonaną podczas procesji Bożego Ciała i opisać ją tzw. „hashtagiem” #Procesja. Warto jednak pamiętać, aby angażując się w akcję nie zaniedbywać czci eucharystycznej oraz nie przeszkadzać w modlitwie innym.

Źródło: episkopat.pl
om

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-06-14) | http://www.pch24.pl/polscy-biskupi-zachecaja-do-fotografowania-procesji-bozego-ciala-i-publikowania-zdjec-na-facebooku,52317,i.html

Skip to content