Polscy biskupi zachęcają do fotografowania procesji Bożego Ciała i publikowania zdjęć na Facebooku

Aktualizacja: 2017-06-14 11:59 pm

W Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej ulicami miast i wsi przechodzą różnokolorowe procesje. Krocząc za swoim Panem – Jezusem Chrystusem Kościół wyraża wiarę w Jego obecność w Eucharystycznym Chlebie. Konferencja Episkopatu Polski zachęca, by radość wynikającą ze stałej obecności Chrystusa wśród swojego ludu przenieść również do internetu.

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zachęca do dzielenia się w mediach społecznościowych fotografiami przedstawiającymi procesje Bożego Ciała w naszych miastach. – Akcja #Procesja na Twitterze i Facebooku to okazja, by każdy mógł podzielić się obrazami ze swoich lokalnych uroczystości oraz byśmy mogli w jednym miejscu zobaczyć fotorelacje z całej Polski. Bądźmy na procesjach Bożego Ciała, a przy okazji w mediach społecznościowych ­- tłumaczy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Zdjęcia zostaną udostępnione również na profilach Biura Prasowego Episkopatu Polski.

Aby dołączyć do akcji wystarczy na Facebooku, Twitterze lub Instagramie opublikować fotografię wykonaną podczas procesji Bożego Ciała i opisać ją tzw. „hashtagiem” #Procesja. Warto jednak pamiętać, aby angażując się w akcję nie zaniedbywać czci eucharystycznej oraz nie przeszkadzać w modlitwie innym.

Źródło: episkopat.pl
om

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96160 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]