Aktualizacja strony została wstrzymana

Światowe media katolickie o prymicjach syna Beaty Szydło: „Niech żyje Polska!”

Niezwykle rzadko zdarza się, że prymicje konkretnego kapłana są szeroko komentowane na całym świecie. W ostatnich latach zdarzyło się to trzy razy – gdy wyświęcono pierwszego katolickiego kapłana z Mongolii, pierwszego rodowitego Azera oraz… syna polskiej premier. Katoliccy dziennikarze zwrócili uwagę, nie tylko na to, że syn urzędującego szefa rządu został kapłanem, ale że odprawił też Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim.

Poczytny brytyjski portal „Catholic Herlad” zwraca uwagę, że Polska jest prawdopodobnie jednym krajem w Europie, w której możliwe jest, by urzędujący premier brał udział w prymicjach własnego syna. A tak właśnie stało się w Polsce – ksiądz Tymoteusz Szydło odprawił swoją pierwszą Mszę 28 maja, a pierwszą Mszę w tradycyjnym rycie rzymskim 4 czerwca. Uwadze dziennikarzy „CH” nie umknęło to, że kapłan ów już w seminarium związany był ze „środowiskiem Tradycji katolickiej”.

Bardzo popularny katolicki profil na Twitterze prezentuje fotografie księdza Tymoteusza zmierzającego do kościoła wśród pól w jego rodzinnej miejscowości, gdzie odbyła się jego Msza prymicyjna. Nazywa te zdjęcia „wspaniałymi”.

Jeden z najważniejszych katolickich portali w USA – Life Site News – cytuje słowa dumnej matki Tymoteusza Szydło. – To jest ogromne przeżycie. Dla nas najważniejsze jest to, że Tymoteusz jest szczęśliwy, że spełnił swoje marzenie. Wybrał piękną, ale trudną i odpowiedzialną drogę – powiedziała polska premier.

O polskim kapłanie pisze też jedna z największych katolickich agencji prasowych na świecie – Catholic News Agency. Informacje o księdzu Szydło pojawiły się także na portalach niemieckich, włoskich i… indyjskim.

Najbardziej znany tradycjonalistyczny blog „Rorate Caeli” informację o „trydenckiej prymicji” księdza Tymoteusza Szydło zatytułował słowami: „Niech żyje Polska!”.

kra

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-06-05) | http://www.pch24.pl/swiatowe-media-katolickie-o-prymicjach-syna-beaty-szydlo--niech-zyje-polska--,52090,i.html

Skip to content