Aktualizacja strony została wstrzymana

Sąd zakazał symboli chrześcijańskich, zezwolił na symbole żydowskie i muzułmańskie

Nowy Jork, 8 lutego 2006 (CWNews.com) – Apelacyjny Sąd Federalny 2. Dystryktu w Nowym Jorku, wydał 3 lutego br. decyzję zabraniającą wystawiania chrześcijańskich symboli religijnych w publicznych szkołach stanu Nowy Jork, jednocześnie zezwalając na wystawianie religijnych symboli żydowskich i muzułmańskich.

Decyzją 2-1 Sąd zabronił wystawiania np. scen bożonarodzenionych, lecz zezwolił na wystawianie Menory, religijnego symbolu żydowskiego czy muzułmańskiego półksiężyca z gwiazdą. Jak stwierdził Richard Thomas, przedstawiciel chrześcijańskiego centrum prawniczego Thomas More Law Center, które reprezentowało w sądzie mieszkańca Nowego Jorku, „decyzja ta świadczy o dyskryminacji Chrześcijan w największym w Stanach Zjednoczonych systemie szkół publicznych” [około 1200 szkół] – i dodał, że „Decyzja ta powinna obudzić Chrześcian w całym Kraju.”

Jedyny głosujący przeciwko tej decyzji, sędzia Chester Straub w 46-stronicowej krytyce stwierdził, że decyzja Sądu powoduje, że „uczeń otrzymuje przekaz, iż Judaizm i Islam są preferowane, a rodzic otrzymuje przekaz, że Judaizm i Islam są preferowane, zaś Chrześcijaństwo jest w niełasce”.

 


Zob. również:

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content