Aktualizacja strony została wstrzymana

Równościowy przebieraniec w szkole. Czyta dzieciom bajki o kochających się inaczej robaczkach

W publicznej bibliotece Brooklyn Public Library w Nowym Jorku, tzw. drag qeen, czyli mężczyzna nędznie imitujący kobietę czyta dzieciom bajki o tematyce równościowej. Inicjatywie „Drag Queen Story Hour” asystują rodzice i opiekunowie.

Przebieraniec – Lil’ Miss Hot Mess, zaprezentował dzieciom równościową historię „Robak kocha robaka” traktującą o dwóch kochających się inaczej robaczkach. Wszystko dzieje się z myślą o przybliżeniu tematyki „równości małżeńskiej”. Przeraża fakt, że temu skandalicznemu przedstawieniu bezrefleksyjnie przyglądają się rodzice i opiekunowie.

„Drag Queen Story Hour” jest programem stworzonym przez Michelle Tea z „Radar Productions”. Transseksualiści dotarli ze swoją bajką nie tylko do Nowego Jorku, ale też do San Francisco i Los Angeles. „Projekt ma na celu uchwycić wyobraźnię i płynność płciową u dziecka, aby zaprezentować mu zachwycający, pozytywny i pozbawiony wstydu obraz osób queer” – napisali o projekcie.

Przedstawicielka nowojorskiej biblioteki, Kate Savage, oceniła, że cała inicjatywa jest fantastyczna, ponieważ „odnosi się do wszystkich aspektów płynności płciowej, samoakceptacji i wszystkich tych tematów które są jak najbardziej prawdziwe”. Nie zabrakło jednakże głosów mocno krytykujących pomysł.

Źródło: gosc.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-05-23) | http://www.pch24.pl/rownosciowy-przebieraniec-w-szkole–czyta-dzieciom-bajki-o-kochajacych-sie-inaczej-robaczkach,51745,i.html