Równościowy przebieraniec w szkole. Czyta dzieciom bajki o kochających się inaczej robaczkach

Aktualizacja: 2017-05-30 2:43 pm

W publicznej bibliotece Brooklyn Public Library w Nowym Jorku, tzw. drag qeen, czyli mężczyzna nędznie imitujący kobietę czyta dzieciom bajki o tematyce równościowej. Inicjatywie „Drag Queen Story Hour” asystują rodzice i opiekunowie.

Przebieraniec – Lil’ Miss Hot Mess, zaprezentował dzieciom równościową historię „Robak kocha robaka” traktującą o dwóch kochających się inaczej robaczkach. Wszystko dzieje się z myślą o przybliżeniu tematyki „równości małżeńskiej”. Przeraża fakt, że temu skandalicznemu przedstawieniu bezrefleksyjnie przyglądają się rodzice i opiekunowie.

„Drag Queen Story Hour” jest programem stworzonym przez Michelle Tea z „Radar Productions”. Transseksualiści dotarli ze swoją bajką nie tylko do Nowego Jorku, ale też do San Francisco i Los Angeles. „Projekt ma na celu uchwycić wyobraźnię i płynność płciową u dziecka, aby zaprezentować mu zachwycający, pozytywny i pozbawiony wstydu obraz osób queer” – napisali o projekcie.

Przedstawicielka nowojorskiej biblioteki, Kate Savage, oceniła, że cała inicjatywa jest fantastyczna, ponieważ „odnosi się do wszystkich aspektów płynności płciowej, samoakceptacji i wszystkich tych tematów które są jak najbardziej prawdziwe”. Nie zabrakło jednakże głosów mocno krytykujących pomysł.

Źródło: gosc.pl

MA

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95852 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]