Wolność słowa po amerykańsku: Za uwagę pasażera, że “Pilot chyba jest pijany” do więzienia?

Aktualizacja: 2007-03-27 12:00 am

Thomas Smith, pasażer samolotu linii Delta-Comair oczekuje rozprawy sądowej za uwagi jakie wypowiedział po lądowaniu samolotu. 55-letni Smith z miejscowości Levittown w stanie Pennsylvania oczekuje rozprawy przed sądem Barberton Municipal Court, gdyż po wylądowaniu samolotu na lotnisku Green stwierdził on w obecności personelu i innych pasażerów, że „To było straszne lądowanie. Pilot musiał być pijany.” W rezultacie wypowiedzianej uwagi, piloci samolotu poddani zostali testowi na alkohol – który jednak nic nie wykazał – a planowany kolejny lot do Cincinnati został opóźniony o 4 godziny.

Thomasowi Smith, zatrzymanemu do wyjaśnienia, a następnie wypuszczonemu za kaucją przez sędziego Michael Weigand, grozi zasądzenie kosztów opóźnienia lotu w wysokości 5 tysięcy dolarów oraz kara pozbawienia wolności do 18 miesięcy.

Rozprawa zaplanowana została na 28 marca br.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=958 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]