Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandaliczny apel Eriki Steinbach: Niemcy muszą szanować tradycję Wehrmachtu

Erika Steinbach, bezpartyjna poseł do Bundestagu, inicjatorka budowy Centrum przeciwko Wypędzeniom w Berlinie włączyła się w „dyskusję” na temat sytuacji w niemieckiej Bundeswehrze. Zaapelowała ona na Twitterze, aby Niemcy udostępniali w mediach społecznościowych „stare zdjęcia swoich krewnych w mundurach Wehrmachtu”.

Apel byłej przewodniczącej niemieckiego Związku Wypędzonych stanowił odpowiedź na kolejne zawieszenia w czynnościach służbowych oficerów niemieckiej armii. Chodzi m.in. o sprawę porucznika Ralfa G. oskarżonego o propagowanie „skrajnie prawicowych treści i wychwalanie porucznika Franco A.”, podejrzewanego o przygotowywanie zamachu na niemieckich oficerów.

Ursula von der Leyen, niemiecka minister obrony, ostro skrytykowała tolerowanie i „ciche propagowanie” skrajnie prawicowych elementów w niemieckiej armii. Jednocześnie zapowiedziała reformę Bundeswehry polegającą na m.in. zmianie nazw koszar noszących imiona dowódców Wehrmachtu. Zaowocowało to m.in. zdjęciem ze ściany uniwersytetu Bundeswehry w Hamburgu fotografii Helmuta Schmidta, kanclerza RFN ubranego w mundur armii Hitlera.

Na działania podjęte przez minister obrony, Erika Steinbach odpowiedziała tweetem: „Niemcy to dom wariatów”. Pozwoliła sobie również na opublikowanie fotografii swojego ojca w mundurze Wehrmachtu, wraz z apelem o „poszanowaniem dla tradycji Wehrmachtu”.

Zdaniem komentatorów, apel poseł Bundestagu jest „niepojęty i zatrważający”. Z kolei wielu użytkowników Twittera w odpowiedzi na prośbę Steinbach opublikowało zdjęcia przedstawiające zbrodnie Wehrmachtu.

Źródło: wprost.pl, interia.pl, rp.pl

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-05-16) | http://www.pch24.pl/skandaliczny-apel-eriki-steinbach--niemcy-musza-szanowac-tradycje-wehrmachtu,51590,i.html

Skip to content