Święcenia czterech Polaków w tradycyjnych zgromadzeniach kapłańskich

Aktualizacja: 2017-05-16 11:59 am

Subdiakon Michał Kołodziej, pochodzący z archidiecezji warszawskiej, przyjmie święcenia diakonatu w dniu 20 maja 2017 roku w Bractwie Kapłańskim Świętego Piotra z rąk arcybiskupa Wolfganga Haasa (ordynariusza diecezji Vaduz w Lichtensteinie) w kościele parafialnym św. Gawła w Gestratz w Niemczech.

Diakon Krzysztof Sanetra, pochodzący z diecezji bielsko-żywieckiej, przyjmie święcenia prezbiteriatu w dniu 17 czerwca 2017 roku w Bractwie Kapłańskim Świętego Piotra z rąk arcybiskupa Malcolma McMahona (ordynariusza Liverpoolu) w kościele N.M.P. w Warrington w Wielkiej Brytanii.

Diakon Jakub Kamiński, pochodzący z diecezji toruńskiej, przyjmie święcenia prezbiteriatu dnia 1 lipca 2017 roku w Bractwie Kapłańskim Świętego Piotra z rąk kardynała Raymonda Burke’a (patrona Zakonu Maltańskiego) w kościele parafialnym św. Piotra i Pawła w Lindenberg im Allgäu w Niemczech.

Diakon Michał Świętek, pochodzący z archidiecezji warszawskiej, przyjmie święcenia prezbiteriatu dnia 1 lipca 2017 r. w Instytucie Dobrego Pasterza z rąk biskupa Juana Ignacio Arrieta Ochoa de Chinchetru (sekretarza Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych) w kościele św. Eligiusza w Bordeaux we Francji.

Polecajmy ich w naszych modlitwach!

Święcenia FSSP w Bawarii w 2016 roku. Fot. Joseph Shaw

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95701 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]