Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Amato: szatan jest coraz bardziej aktywny. Objawienia fatimskie to kontra wobec zła

Kardynał Angelo Amato nie ma wątpliwości: szatan atakuje dziś ze szczególną siłą. Jego dziełem są choćby prześladowania chrześcijan.

Prześladowania Kościoła są, według słów kardynała Angelo Amato, „niczym innym, jak tylko manifestacją zła”. Choć dzisiejsze czasy są „oświecone i odczarowane”, to właśnie teraz szatan działa jeszcze silniej, niż w przeszłości.

Kard. Amato jest prefektem watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Na problem rosnącej aktywności szatana we współczesnym świecie zwrócił uwagę w przemówieniu wygłoszonym na otwarciu kursu na temat egzorcyzmów odbywającym się w Rzymie.

Włoski purpurat zauważył, że z jednej strony zakłamuje się dziś fakt istnienia diabła, a z drugiej szerzy się „bezkrytyczna otwartość na szatańskie przedsięwzięcia”. Jak dodał kardynał, objawienia Matki Bożej w Fatimie stanowią „kontrapunkt względem duchowych i cielesnych aberracji szatańskich w ostatnim stuleciu”.

Hierarcha wyjaśnił, że kto odrzuca Ewangelię, ten otwiera się na działanie zła.

W poniedziałek 8 maja rozpoczął się w Ateneum Papieskim Regina Apostolorum w Rzymie kurs pt. „Egzorcyzm i modlitwa wyzwolenia”. Brało w nim udział 240 księży i świeckich z 40 krajów całego świata. Kurs odbywał się po raz dwunasty, a zakończył się w sobotę, 13 maja.

Źródło: katholisch.de

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-05-15)

Skip to content