Kard. Amato: szatan jest coraz bardziej aktywny. Objawienia fatimskie to kontra wobec zła

Aktualizacja: 2017-05-15 5:16 pm

Kardynał Angelo Amato nie ma wątpliwości: szatan atakuje dziś ze szczególną siłą. Jego dziełem są choćby prześladowania chrześcijan.

Prześladowania Kościoła są, według słów kardynała Angelo Amato, „niczym innym, jak tylko manifestacją zła”. Choć dzisiejsze czasy są „oświecone i odczarowane”, to właśnie teraz szatan działa jeszcze silniej, niż w przeszłości.

Kard. Amato jest prefektem watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Na problem rosnącej aktywności szatana we współczesnym świecie zwrócił uwagę w przemówieniu wygłoszonym na otwarciu kursu na temat egzorcyzmów odbywającym się w Rzymie.

Włoski purpurat zauważył, że z jednej strony zakłamuje się dziś fakt istnienia diabła, a z drugiej szerzy się „bezkrytyczna otwartość na szatańskie przedsięwzięcia”. Jak dodał kardynał, objawienia Matki Bożej w Fatimie stanowią „kontrapunkt względem duchowych i cielesnych aberracji szatańskich w ostatnim stuleciu”.

Hierarcha wyjaśnił, że kto odrzuca Ewangelię, ten otwiera się na działanie zła.

W poniedziałek 8 maja rozpoczął się w Ateneum Papieskim Regina Apostolorum w Rzymie kurs pt. „Egzorcyzm i modlitwa wyzwolenia”. Brało w nim udział 240 księży i świeckich z 40 krajów całego świata. Kurs odbywał się po raz dwunasty, a zakończył się w sobotę, 13 maja.

Źródło: katholisch.de

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-05-15)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95691 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]