Aktualizacja strony została wstrzymana

Energia wiatrowa nie jest ani czysta, ani ekologiczna!

INFO: Turbiny wiatrowe nie są ani czyste, ani ekologiczne, i nie produkują energii – twierdzi p. Mateusz Ridley na łamach brytyjskiego magazynu „Spectator”.

Globalna Rada Energii Wiatrowej opublikowała raport, w którym chwali się, że globalny rynek energii wiatrowej jest mocnym graczem w energetyce, a w zeszłym roku na świecie zainstalowano turbiny o mocy ponad 54 GW.

Jednak, jak twierdzi publicysta, dane są porażające. Okazuje się bowiem, że w 2014 r., po wielu latach promowania i inwestowania w tę gałąź energetyki, procent zużycia energii dostarczanej przez turbiny wiatrowe wyniósł… zero, a konkretnie 0,46%.

Okazuje się, że gdyby ktoś chciał za pomocą tylko energii wiatrowej uzupełniać wzrastające zapotrzebowanie na energię na świecie, to co roku musiałyby wypełnić farmami wiatrowymi powierzchnię wielkości Wielkiej Brytanii i Irlandii, co oznacza, że w ciągu 50 lat farmami wiatrowymi trzeba by wypełnić powierzchnię równą powierzchni Rosji!

Energia wiatrowa nie jest też ekologiczna, bo przy budowie turbin zużywa się metale ziem rzadkich, przy wydobywaniu których generuje się toksyczne i radioaktywne odpady na gigantyczną skalę. Na dodatek aby wybudować 2 MW turbinę wiatrową ważącą 250 ton, zużywa się 150 ton węgla.

Dlatego p. Ridley twierdzi, że należy powrócić do idei inwestowania w energię gazową i nuklearną.

Źródło: spectator.co.uk

Opracował: TP

Za: korwin-mikke.pl (15-05-2017) | http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/energia_wiatrowa_nie_jest_ani_czysta_ani_ekologiczna/146841