Były premier Czech: Jestem katolikiem, nie wierzę w zmiany klimatu

Aktualizacja: 2017-05-12 10:43 am

OPINIA: Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach były premier Czech p. Mirosław Topolanek stwierdził, że nie wierzy w zmiany klimatu – podaje money.pl.

–  Jestem katolikiem. Mam swoją wiarę, nie potrzebuję nowej wiary w postaci zmian klimatu. Nie wierzę w to – stwierdził p. Topolanek, który obecnie jest członkiem zarządu spółki Eustream zajmującej się przesyłem gazu przez terytorium Słowacji.

P. Topolanek to nie pierwszy polityk i naukowiec, który kwestionuje zmiany klimatu. Podobnie twierdzi JE Donald Trump, prezydent USA.

– Nie ma na świecie poważnej instytucji badawczej, która zajmowałaby się analizą zmiany klimatu i twierdziła, że takiej zmiany nie ma albo że jest niezależna od emisji gazów cieplarnianych związanych z działalnością człowieka – stwierdziła p. Joanna Wis-Bielewicz, ekspertka Koalicji Klimatycznej.

Źródło: money.pl

Opracował: TP

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95644 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]