Francuski profesor: Politpoprawność przyczyniła się do ekspansji islamu

Aktualizacja: 2017-05-11 10:28 am

OPINIA: Polityczna poprawność, która stała się państwową religią we Francji, doprowadziła do ekspansji islamu – twierdzi francuski historyk prawa i socjolog prof. Jan Ludwik Harouel.

W wywiadzie dla portalu Breitbart p. Harouel, emerytowany profesor z Uniwersytetu w Paryżu i autor książki “Prawa człowieka przeciw ludziom” stwierdził, że prawa człowieka i polityczna poprawność zastąpiły komunizm i stały się religią państwową we Francji. 

– Religia praw człowieka jest bardzo paradoksalna, ponieważ jest skierowana głównie przeciw każdemu rodzajowi dyskryminacji – stwierdził profesor, dodając, że w imię poprawności politycznej coraz większe znaczenie ma islam, który po pierwsze, jest ideologią polityczną, a dopiero potem religią, a jest elementem dyskryminującym m.in. kobiety.

Ekspert ocenił również, że muzułmanie budują części islamskiej cywilizacji w Europie, a wkrótce może się stać, że podobnie jak w Kosowie, we Francji lub innej części Europy muzułmanie będą chcieć zbudować własne państwo.

Źródło: breitbart.com

Opracował: TP

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95600 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]