Msza trydencka i godzinki na Jasnej Górze. W 100-lecie objawień w Fatimie

Aktualizacja: 2017-05-8 11:33 am

13 maja na Jasnej Górze sprawowana będzie Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. A następnie – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Objawienia w Fatimie stanowią kulminację całej serii nadprzyrodzonych interwencji, których istotą było wezwanie do nawrócenia, pokuty i naprawy życia. Dlatego też w 100. rocznicę objawień w najważniejszym sanktuarium maryjnym w Polsce – na Jasnej Górze – wierni zbiorą się na wspólnej modlitwie w intencji Kościoła i nawrócenia świata.

Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego rozpocznie się 13 maja o godzinie 9:30 przed Obrazem Matki Bożej. Po niej w Bazylice Jasnogórskiej rozpoczną się Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. To najbardziej rozpowszechnione w Polsce nabożeństwo ku Czci Bogarodzicy sprawowany będzie po łacinie. W uniwersalnym języku Kościoła, w którym także powstało.

mat

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95532 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]