Aktualizacja strony została wstrzymana

Msza trydencka i godzinki na Jasnej Górze. W 100-lecie objawień w Fatimie

13 maja na Jasnej Górze sprawowana będzie Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. A następnie – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Objawienia w Fatimie stanowią kulminację całej serii nadprzyrodzonych interwencji, których istotą było wezwanie do nawrócenia, pokuty i naprawy życia. Dlatego też w 100. rocznicę objawień w najważniejszym sanktuarium maryjnym w Polsce – na Jasnej Górze – wierni zbiorą się na wspólnej modlitwie w intencji Kościoła i nawrócenia świata.

Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego rozpocznie się 13 maja o godzinie 9:30 przed Obrazem Matki Bożej. Po niej w Bazylice Jasnogórskiej rozpoczną się Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. To najbardziej rozpowszechnione w Polsce nabożeństwo ku Czci Bogarodzicy sprawowany będzie po łacinie. W uniwersalnym języku Kościoła, w którym także powstało.

mat

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-05-08) | http://www.pch24.pl/msza-trydencka-i-godzinki-na-jasnej-gorze--w-100-lecie-objawien-w-fatimie,51364,i.html

Skip to content