Amerykańskie dowództwo w Europie przeniosło swą siedzibę z Niemiec do Poznania

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że taktyczne dowództwo szczebla dywizyjnego Armii USA przeniosło swą siedzibę z Niemiec do Poznania. W komunikacie podano również informację, że chodzi o jednostkę dowodzącą wojskami USA rozmieszczonymi w ramach akcji Atlantic Resolve. Do Poznania przetransportowano już cały sprzęt, a pracę rozpoczął już personel placówki.

Operacja przeniesienia dowództwa do Poznania została zakończona z dniem 29 kwietnia br. „W ubiegłym tygodniu ponad 100 żołnierzy przeniesiono z bazy w Baumholder (Niemcy) do Poznania w celu wzmocnienia dowodzenia siłami rotacyjnymi USA (…), prowadzącymi operacje na terenach, na których Armia USA nie utrzymywała wcześniej znaczącej obecności (…)” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W informacji zauważono, że od czasu aneksji Krymu w 2014, obecność oddziałów bojowych, a także oddziałów zaplecza logistycznego rozmieszczonych w związku z realizacją operacji Atlantic Resolve, zwiększyła się „w celu zapewnienia rotacyjnej, trwałej obecności w ramach inicjatywy zwiększenia bezpieczeństwa europejskiego”. Relokacja Mission Command Element ma podnieść zdolności manewrowania wojskami – tłumaczy st. sierż. Brent M. Williams, rzecznik Mission Command Element dla operacji Atlantic Resolve.

„Prowadzony przez Armię USA w Europie program „Rok Realizacji” zainicjował w 2017 roku zwiększenie rotacyjnej obecności sił USA w Europie, na którą złożyły się: przybycie rotacyjnej bojowej brygady pancernej oraz brygady lotnictwa bojowego jak też regionalne oddziały logistyczne rozmieszczone dla wspacia zadań związanych z operacją Atlantic Resolve” – napisano w komunikacie DGRSZ.

Źródło: dgrsz.mon.gov.pl, wprost.pl

WMa

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-05-06) | http://www.pch24.pl/amerykanskie-dowodztwo-w-europie-przenioslo-swa-siedzibe-z-niemiec-do-poznania,51340,i.html

Skip to content