Amerykańskie dowództwo w Europie przeniosło swą siedzibę z Niemiec do Poznania

Aktualizacja: 2017-05-6 3:51 pm

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że taktyczne dowództwo szczebla dywizyjnego Armii USA przeniosło swą siedzibę z Niemiec do Poznania. W komunikacie podano również informację, że chodzi o jednostkę dowodzącą wojskami USA rozmieszczonymi w ramach akcji Atlantic Resolve. Do Poznania przetransportowano już cały sprzęt, a pracę rozpoczął już personel placówki.

Operacja przeniesienia dowództwa do Poznania została zakończona z dniem 29 kwietnia br. „W ubiegłym tygodniu ponad 100 żołnierzy przeniesiono z bazy w Baumholder (Niemcy) do Poznania w celu wzmocnienia dowodzenia siłami rotacyjnymi USA (…), prowadzącymi operacje na terenach, na których Armia USA nie utrzymywała wcześniej znaczącej obecności (…)” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W informacji zauważono, że od czasu aneksji Krymu w 2014, obecność oddziałów bojowych, a także oddziałów zaplecza logistycznego rozmieszczonych w związku z realizacją operacji Atlantic Resolve, zwiększyła się „w celu zapewnienia rotacyjnej, trwałej obecności w ramach inicjatywy zwiększenia bezpieczeństwa europejskiego”. Relokacja Mission Command Element ma podnieść zdolności manewrowania wojskami – tłumaczy st. sierż. Brent M. Williams, rzecznik Mission Command Element dla operacji Atlantic Resolve.

„Prowadzony przez Armię USA w Europie program „Rok Realizacji” zainicjował w 2017 roku zwiększenie rotacyjnej obecności sił USA w Europie, na którą złożyły się: przybycie rotacyjnej bojowej brygady pancernej oraz brygady lotnictwa bojowego jak też regionalne oddziały logistyczne rozmieszczone dla wspacia zadań związanych z operacją Atlantic Resolve” – napisano w komunikacie DGRSZ.

Źródło: dgrsz.mon.gov.pl, wprost.pl

WMa

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95527 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]