Tillerson: „America First” oznacza interesy, a nie „wartości”

Aktualizacja: 2017-05-4 9:23 am

W przemówieniu do pracowników Departamentu Stanu, Rex Tillerson powiedział m.in, że amerykańska polityka zagraniczna nie powinna się opierać na nakłanianiu innych państw do przyjęcia amerykańskich wartości.

W swoim przemówieniu do zgromazonych pracowników i dyplomatów, Tillerson powiedział – Myślę, że jest czymś ważnym, abyśmy wszyscy zrozumieli różnicę między polityką a wartościami. 

Według Tillersona – Nasze wartości dotyczące wolności, ludzkiej godności, sposobu, w jakim traktuje się ludzi – to są nasze wartości. To nie jest nasza polityka.

Jak podkreślił amerykański sekretarz stanu – W pewnych okolicznościach, jeśli oprzemy nasze wysiłki dotyczące bezpieczeństwa narodowego na tym, czy ktoś przyjmie nasze wartości, najprawdopodobniej nie osiągniemy naszych celów. Taki nacisk, według Tillersona, może stworzyć poważne problemy dla interesów narodowych.

Kresy.pl / State.gov

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95494 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]