Cenzura czy troska o standardy? Facebook zatrudni 3 tys. pracowników do „monitorowania treści”

Aktualizacja: 2017-05-3 9:11 pm

Niezwykle popularny portal społecznościowy Facebook bywa oskarżany w mediach o cenzurowanie materiałów powszechnie łączonych z poglądami prawicowymi oraz przymykanie oczu na naganne treści upublicznianie przez lewą stronę politycznego sporu. Teraz obawy o wolność słowa na FB mogą stać się częstsze. I to pomimo faktu, że serwis faktycznie miewa kłopoty z udostępnianymi przez użytkowników brutalnymi treściami. Wszystko za sprawą planowanej na najbliższy rok polityki personalnej.

Firma Marka Zuckerberga chce zatrudnić dodatkowe 3 tys. osób. Do ich zadań należeć będzie monitorowanie treści pojawiających się na portalu Facebook.

Dzięki zwiększeniu liczebności kadry zajmującej się tym konkretnym polem aktywności administracji serwisu, reagowanie na treści niezgodne z regulaminem portalu będzie szybsze.

Osoby, które FB planuje zatrudnić, odpowiadać będą szczególnie za usuwanie z serwisu nagrań przedstawiających brutalne przestępstwa i samobójstwa – wynika ze słów Zuckerberga.

Swoje plany dyrektor generalny spółki Facebook Inc. ogłosił w środę. Nie wiadomo, gdzie będą zatrudnieni nowi pracownicy. Obecnie w zespole odpowiadającym za sprawdzanie postów potencjalnie naruszających regulamin FB pracuje 4,5 tys. osób.

Facebook deklaruje, że poprawia standardy bezpieczeństwa. Zatrudnienie nowych osób było konieczne wobec fali przestępstw (gwałtów, zabójstw) oraz samobójstw, transmitowanych ma żywo. Umożliwia to nowa, dostępna od ubiegłego roku opcja live streaming.

Źródło: dziennik.pl

MWł

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95484 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]