Aktualizacja strony została wstrzymana

Władze Cleveland (Ohio): Krzyże będą usunięte z grobów

Władze miasta Cleveland w stanie Ohio ostrzegły rodziny opiekujące się grobami swoich bliskich pochowanych na miejskich cmentarzach, że umieszczone na grobach krzyże muszą zostać usunięte.

Ku swemu zdziwieniu, rodziny odwiedzające swoich bliskich na cmentarzach, odkryły tego typu informację wydrukowaną na karteczkach przyczepionych zszywaczem do krzyży. Władze tłumaczą się, że obowiązujące od 14 lat prawo zabraniające umieszczania „dodatkowych dekoracji” na grobach, nie było należycie przestrzegane, lecz celem „obniżenia kosztów utrzymania cmentarzy”, zmuszone są one teraz do bardziej surowszego przestrzegania przepisów.

Począwszy od 2 czerwca br. wszystkie „dekoracje” (czytaj: krzyże)  będą usunięte przez służby porządkowe miejskiego wydziału parków opiekujące się cmentarzami miejskimi. Dyrektor Cleveland Parks and Recreation, Mike Cox wyjaśnił jednak, że krzyże mogą pozostawać na grobach „w okresie zimowym oraz w ciągu 7 dni od dni świątecznych”.

Należąca do sieci ABC stacja telewizyjna NewsNet5 przypomina, że „Jeśli masz krzyż [umieszczony na grobie] jednego z cmentarzy w Cleveland, musisz go usunąć, w przeciwnym razie będzie on usunięty w ciągu kilku tygodni.”

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: NewsNet5 | http://www.newsnet5.com/money/19442486/detail.html

Skip to content