Już pod koniec XX wieku 40 procent pracowników Disneya było homoseksualistami

Ledwo umilkły kontrowersje wokół „Pięknej i Bestii”, a zagraniczne media ujawniły wypowiedź ujawniającą odsetek homoseksualistów pracujących w tej korporacji. Wynika z niej, że już pod koniec XX wieku czterech na dziesięciu pracowników firmy stanowili samcołożnicy. Jak te proporcje kształtują się obecnie, zastanawiają się obrońcy życia. Czy istnieje związek między nimi a treścią produkcji tej firmy?

W 1998 roku dyrektor wykonawcza Centrum Historyczno-Badawczego Disney’a, Elizabeth Birch powiedziała ówczesnemu prezesowi firmy, Michaelowi Eisnerowi, że 30 procent jego pracowników to homoseksualiści. Prezes odparł, że nie 30, lecz 40 procent.

Elizabeth Birch ujawniła ten fakt, również w 1998 roku, podczas konferencji dla studentów z mniejszości seksualnych. Chciała, by nie dotarł on do mediów. Jednak treść wypowiedzi upubliczniła osoba związana z organizacją „Americans For Truth About Homosexuality”. Ze słowami pracownik Disney’a można zapoznać się również na kanale portalu Life Site News na YouTube.

Jak zauważa Peter Labarbera na Life Site News, można się tylko zastanawiać jak bardzo te proporcje zmieniły się w ostatnich latach. Wszak w 1998 roku ruch homoseksualny był rozwinięty w znacznie mniejszym stopniu, niż dziś. Tak liczna obecność samcołożników w firmie może tłumaczyć kontrowersyjną scenę tańcu z ostatniej „Pięknej i Bestii”. Zdaniem wielu komentatorów jej wydźwięk jest pro-homoseksualny. Inni sugerują jednak, że Disney’owi nie zależy na promocji homoseksualizmu, lecz na promocji filmu przez podgrzewanie atmosfery wokół niego.

Przy wszystkich zarzutach wobec Disneya warto pamiętać, że początki legendarnej korporacji wpisywały się raczej w konserwatywny nurt kultury. John West pod koniec 2016 roku określił Walta Disney’a mianem „najbardziej wpływowego konserwatywnego filmowca”. Przypomniał, że jego filmy i programy telewizyjne broniły moralności opartej na Biblii, ograniczonej roli państwa i innych ideałów ojców założycieli. Sprzeciwiał się etatyzmowi, jako niszczącemu prywatną inicjatywę gospodarczą i dobroczynną.

Źródło: lifesitenews.com / cnsnews.com

mjend

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-04-29) | http://www.pch24.pl/juz-pod-koniec-xx-wieku-40-procent-pracownikow-disneya-bylo-homoseksualistami-,51178,i.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content