Wykreowano pierwszą na świecie owcę-hybrydę zwierzęco-ludzką

Aktualizacja: 2007-03-26 12:00 am

Profesor Esmail Zanjani z Uniwersytetu Nevada oznajmił, że po siedmiu latach prowadzonych przez niego prac, naukowcy wykreowali pierwszą na świecie owcę, której komórki w 15 procentach są pochodzenia ludzkiego. Brytyjscy naukowcy z ośrodków King’s College w Londynie i North East Stem Cell Institute w Newcastle złożyli już wniosek do rządowej agencji o wydanie zezwolenia na dalsze prace nad tymi chimerami zwierzęco-ludzkimi “posiadającymi ciało owcy i pół-ludzkie organy”.

Podekscytowany światek naukowy nie patrząc na granice etyczne i konsekwencje genetyczne, ucieka się do czystej propagandy obiecując społeczeństwom możliwość tworzenia organów ludzkich potrzebnych do przeszczepów. Biolog dr Patrick Dixon ostrzega jednak, że w wyniku tego procesu “wiele utajnionych wirusów może stać się zmorą ludzkości. Mutacje zwierzęcych wirusów są rzeczywistym zagrożeniem, co pokazuje choćby przykład HIV”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=954 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]