Aktualizacja strony została wstrzymana

Prezydent Austrii: „Będziemy musieli poprosić, by wszystkie kobiety zaczęły nosić burki na znak walki z islamofobią”

Prezydent Austrii, który nie tak dawno wygrał wybory z kandydatem FPÖ Norbertem Hoferem, już zaczyna szokować. Powiedział na jednym ze spotkań z młodzieżą, że na znak sprzeciwu wobec islamofobii wkrótce władze Austrii poproszą, aby wszystkie kobiety zaczęły nosić burki!

– Przecież nie tylko muzułmanki mogą nosić burki – powiedział prezydent Austrii Alexander Van der Bellen podczas dyskusji z młodzieżą w wiedeńskim Domu Unii Europejskiej.

– Faktycznie coraz bardziej rozszerza się islamofobia. Jak tak dalej pójdzie to nadejdzie dzień, w którym będziemy musieli poprosić wszystkie kobiety, aby założyły burkę. To będzie wyraz solidarności wobec tych kobiet, które noszą burkę z powodów religijnych. – wyjaśniał.

Słowa są szokujące, ale co zabawne, prezydent wygłosił je całkiem serio i porównał muzułmanów w dzisiejszej Europie… z ludnością żydowską w czasie okupacji niemieckiej z czasów II wojny światowej!

– Myślę, że to wcale nie głupi pomysł. O ile się nie mylę to Duńczycy podczas okupacji niemieckiej w trakcie drugiej wojny światowej zrobili coś podobnego. Obywatele nie będący Żydami nosili wówczas gwiazdę Dawidę jako symboliczny i faktyczny gest oporu.” – powiedział prezydent Van der Bellen.

Na szczęście stanowisko prezydenta w Austrii ma charakter głównie reprezentacyjny i możemy mieć nadzieje, że jego chore wizje nie wejdą nigdy w życie. Warto dodać, że Van der Bellen w latach 70. należał do loży masońskiej w Tyrolu.

Źródło: Austria’s far-left president, Alexander Van der Bellen, has suggested that one day all women must wear headscarves to fight Islamophobia.

Za: Dziennik narodowy (27 kwietnia 2017) | http://www.dzienniknarodowy.pl/6384/prezydent-austrii-bedziemy-musieli-poprosic-wszyst/

Skip to content