Szczyt marnotrawstwa: Brytyjski rząd zbadał czy kaczki lubią wodę

Aktualizacja: 2009-05-25 10:04 pm

Rząd brytyjski znalazł się w ogniu krytyki z powodu badań naukowych za 300 tysięcy funtów, których celem było wykazanie, że… kaczki lubią wodę. Trwające 3 lata badania sfinansowane przez ministerstwo rolnictwa i środowiska były poświęcone roli kąpieli w życiu kaczek hodowlanych i zakończyły się wnioskiem, że kaczki chętnie przebywają pod prysznicem, w związku z czym hodowcy powinni zapewniać im odpowiednie warunki do kąpieli.

Wyniki badań rozsierdziły brytyjskich rolników i parlamentarzystów, którzy uważają, że rząd zmarnował pieniądze podatnika na badanie oczywistych zagadnień. – Jeżeli rząd szuka sposobów oszczędzania, powinien po prostu zapytać rolników, którzy powiedzieliby, że kaczki lubią wodę – mówi prezes stowarzyszenia farmerów w hrabstwie Devon.

Błażej Górski

Za: Najwyższy Czas!


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9531 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]