Uczczono pamięć ofiar Holokaustu Żydów. A co z pamięcią o ofiarach ludobójstwa na Kresach?

Aktualizacja: 2017-04-20 12:50 pm

Wczoraj cały establishment III RP przypiął do ubrań papierowe żółte kwiaty na znak pamięci o 74. rocznicy zagłady przez Niemców getta żydowskiego w Warszawie. Mam nadzieję, że z kolei 11 lipca, w 74. rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu, przypnie biało-czerwone na znak pamięci o ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców na Polakach.

Byłoby bowiem hipokryzją, gdyby o jednych ofiarach pamiętano, a o drugich zapominano.

Dość już kłamstw, przemilczeń i „poprawności” politycznej.

Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary.

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

Chwała bohaterom z Żydowskiego Związku Wojskowego i Żydowskiej Organizacji Bojowej! Wieczna pamięć ofiarom niemieckiego ludobójstwa dokonanego na Żydach !

Gdyby jednak do opisu tych historycznych wydarzeń użyć logiki współczesnych czcicieli UPA (także tych z Polski), to trzeba byłoby stwierdzić, że 19 kwietnia 1943 roku wybuchła w Warszawie „wojna niemiecko-żydowska”, a Żydzi „dokonali odwetu” na oddziałach SS i Gestapo. No i oczywiście, jedni i drudzy zabijali, a ze względu na dzisiejsze relacje gospodarcze i wojskowe najlepiej o tym zapomnieć. A kto o tym mówi i pisze to z pewnością agent obcego mocarstwa np. Iranu lub Korei Północnej.

Powyższy akapit, może sarkastyczny, oddaje sens manipulacji, którą stosują „poprawni politycznie” publicyści i „eksperci” od historii Europy środków-wschodniej.

Jednak niezależnie od tych manipulacji oddajmy szacunek bohaterskim powstańcom i ofiarom Holokaustu Żydów!

Chwała bohaterom! Wieczna pamięć ofiarom wszystkich ludobójstw!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95248 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]