Afgański bunkier zniszczony przez „MOAB” wybudowała CIA

Jedyna rzecz, która pozostała całkowicie wyłączona ze sprawozdań mass-mediów to odpowiedź na pytanie jakim sposobem ISIS dorobił się tak wspaniałego kompleksu bunkrów?…

Ed Snowden: Afgański bunkier zniszczony przez bombę „MOAB” wybudowała CIA

Mass-media są zalane entuzjastycznymi sprawozdaniami o tym, że amerykańscy wojskowi użyli w Afganistanie bomby „MOAB” – Massive Ordnance Air Blast Bomb – (18,000 lbs. of explosive, 22,000 lbs. total weight) – najpotężniejszej bomby konwencjonalnej wyprodukowanej do tej pory.

Posłużono się nią do zniszczenia kompleksu jaskiń-bunkrów, znajdujących się w pobliżu miejscowości Tora Bora*. Jest to prawdopodobnie to samo miejsce, w którym ukrywał się Osama bin Laden – zaraz po wydarzeniach z 11 Września.

Stany Zjednoczone twierdzą, że kompleks używany był przez ISIS.

Amerykański prezydent Donald Trump po zbombardowaniu jaskiń otrzymał poparcie tak ze strony swych zwolenników jak i przeciwników (włącznie ze swymi dawnymi poplecznikami), chociaż –  jak twierdzi prasa – to nie on osobiście wydał rozkaz.

Niemniej jednak, zbombardowanie wydaje się pasować  do zadeklarowanej przez Trumpa strategii na temat zwalczanie terroryzmu, o czym można usłyszeć w nagraniu video : https://youtu.be/-RBlVxBlbwQ

Jedyna rzecz pozostała jednakże całkowicie wyłączona ze sprawozdań mass-mediów, a mianowicie odpowiedź na pytanie – jakim cudem ISIS dorobił się tak wspaniałego kompleksu bunkrów?

W tym momencie Edward Snowden przypomina nam odpowiedź na to pytanie:

https://pbs.twimg.com/media/C9UGqNNWsAI8G5O.jpg:small

https://twitter.com/Snowden?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Ftheduran.com%2Fsnowden-afghan-bunker-moab-bomb%2F

Takim to sposobem 314 milionów dolarów zostało użyte (koszt bomby) do zniszczenia sieci bunkrów i ponadto niezliczone inne miliardy do wcześniejszego zbudowania jej.

Czy pojęliśmy teraz w jaki sposób funkcjonuje amerykański kompleks zbrojeniowo – przemysłowy?

***

* „(…) Tora Bora, where Mr. bin Laden is suspected of hiding, began life as a C.I.A.-financed base for Afghan rebels. Mr. bin Laden took up residence there when he was forced to leave Sudan in the late 1990’s.(…)”

Ricky Twisdale     14 kwiecień 2017    tłum. RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (18.04.2017)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Bądźmy obiektywni: pojawiające się tu i ówdzie i powtarzane w niezliczonych mediach informacje, jakoby bomba MOAB miała kosztować 314 milionów dolarów, jest po prostu wyssana z palca. Nawet znając rozrzutność Pentagonu, należy przyjąć że bomba ta może kosztować najwyżej kilkaset tysięcy dolarów (podawane oficjalnie dane, że kosztuje kilkanaście tysięcy dolarów też należy uznać za propagandę, choć z drugiej strony). Oczywiście można wkalkulować w koszt bomby wszystkie koszta jej rozwoju, wraz z kosztami operacyjnymi zakładów i instytutów zajmujących się setkami innych projektów, i wtedy rzeczywiście w końcowym rachunku pojawią się astronomiczne sumy, ale w takim razie mówimy już bardziej o inżynierii finansowej niż o rzeczywistych kosztach. Zresztą, i tak trudno docieć prawdy, gdyż realne dane są, bądź utajnione, bądź celowo przeinaczone.

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content