Aktualizacja strony została wstrzymana

Odszedł do Pana wielki rycerz Kościoła i obrońca Wiary – John Vennari – R.I.P

W dniu 4 kwietnia 2017 roku, o godzinie 10:46 rano zasnął w Panu, opatrzony w najświętsze sakramenty, wielki sługa Kościoła i orędownik niezmiennej Nauki katolickiej, Joseph J. „John” Vennari (February 24, 1958 – April 4, 2017). Pozostawił w smutku żonę Susan oraz dzieci ”” Elizabeth, Philomenę i Benedicta.

Długa i ciężka choroba nowotworowa, o której ostatnich etapach sam oznajmił niedawno na łamach redagowanego przez siebie pisma Catholic Family News, nie przeszkodziła Mu w wielkiej posłudze ewangelizacyjnej, prowadzonej we wszelkich dostępnych mediach.

John Vennari był autorem wielu książek i setek opracowań na najważniejsze tematy dotyczące kontynuacji Tradycji katolickiej, ukazujące rewolucyjne aspekty Soboru Watykańskiego II i „ducha soborowego” dewastującego Kościół na całym świecie oraz wskazujące na masońskie i żydowskie źródła tych katastrofalnych zmian. Był wielkim propagatorem Przesłania Fatimskiego, z koniecznością ujawnienia Trzeciej Tajemnicy oraz wzywając kolejnych Papieży do dokonania konsekracji Rosji, jako wypełnienia żądań Matki Bożej. Przez kilkadziesiąt lat organizował i uczestniczył w licznych konferencjach i sympozjach na całym świecie, omawiających najważniejsze zagadnienia współczesnego Kościoła. Prowadził jako redaktor naczelny i płodny dziennikarz pismo Catholic Family News, będące jedym z dwóch najważniejszych pism tradycji katolickiej wydawanych w angielskojęzycznym świecie. Wspierał apostolat Bractwa św. Piusa X.

Polski czytelnik może znać Johna Vennari z wielu tłumaczeń, zamieszczanych od lat na łamach „Zawsze Wierni”, a także pamiętać z konferencji pt. „Duch Asyżu”: na drodze do fałszywego pokoju, które w grudniu 2011 r. głosił w Gdyni, Krakowie i Warszawie.

Zgodnie ze swoją nieugiętą działalnością i jasną katolicką postawą, jego pismo zostało zaliczone przez wpływową żydowską instytucję Southern Povery Law Center, prowadzącą ranking „wrogich, groźnych i terrorystycznych podmiotów”, do najważniejszych pism „grupy nienawiści”, rozpowszechniających „antysemickie i homofobiczne” materiały.

Świat tradycji katolikiej poniósł niepowetowaną stratę i ze smutkiem żegna Johna Vennari. Jak informuje rodzina, 2 kwietnia była odprawiona w jego szpitalnym pokoju Msza święta. Otrzymał on Sakrament Ostatniego Namaszczenia i zmarł po odmówieniu 15 dziesiątek Różańca świętego, nosząc brązowy Szkaplerz karmelitański i sznur św. Filomeny.

Doczesne szczątki spoczęły 8 kwietnia br. na cmentarzu Mount Calvary Cemetery w Buffalo, NY.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
Amen

 


 

WYKAZ tekstów Johna Vennari, zamieszczonych w BIBULE:

 


 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content