Aktualizacja strony została wstrzymana

Akcja odważnej uczennicy szkoły średniej przeciwko lobby homoseksualnemu

Heidi Zamicnik, uczennica szkoły średniej w Neuqua na przedmieściach Chicago, zwróciła się do sądu federalnego z wnioskiem o decyzję w sprawie prawa do noszenia w szkole koszulki z napisami sprzeciwiającymi się propagandzie homoseksualnej.

Zamicnik, już jako uczennica pierwszej i drugiej klasy wyrażała swoje niezadowolenie z propagowanego przez szkołę homoseksualizmu. Szkoła Neuqua Valley High School – tak jak wiele innych szkół w Ameryce – każdego roku obchodzi w kwietniu „Dzień Ciszy” (Day of Silence), w ciągu którego uczniowie „solidaryzują się z prześladowanymi, uciszanymi i prześladowanymi gejami”, i zachęcani są do „zachowania ciszy w tym dniu, noszenia T-Shirtów, znaczków, nalepek i innych emblematów promujących zachownia homoseksualne”. Większość uczniów aktywnie uczestniczy w „Dniu Ciszy„, lecz Heidi odmawiała uczestnictwa w tej ideologicznej akcji i na znak protestu założyła koszulkę z napisem: „Bądź szczęśliwy – nie bądź gejem” (dosł.: Be happy – Not gay, co jest swego rodzaju grą słów, gdyż w oryginalnym choć później wykradzionym znaczeniu, słowo „gay” znaczy szczęśliwy). Odmówiła również zdjęcia koszulki, za co zagrożono jej odesłaniem do domu i wezwano matkę. Po rozmowach matki z nauczycielem, zgodzono się na „kompromis” zmieniając napis na koszulce na „Bądź szczęśliwy – bądź normalny” (dosł. Be Happy. Be Straight – słowo „Straight” oznacza: prosty, normalny, co już na poziomie semantycznym w oczywisty sposób pokazuje na „krzywość” i „nienormalność” przeciwieństwa słowa „Straight„, czyli zachowań homoseksulanych). Niestety, szkoła nie dotrzymała nawet tej umowy, skreślając czarnym pisakiem słowo „Not gay„, lecz nie dopisując „Be Straight” – co zaznacza pozew sądowy.

Heida Zamecnik poprzez swojego adwokata zwróciła się do sądu o umożliwienie jej w tym roku, w następnym dniu po „Dniu Ciszy”, noszenie w szkole koszulki z napisem sprzeciwiającym się zachowaniom homoseksualnym, gdyż wyraża to jej przekonanie, iż „prawdziwego szczęścia nie można osiągnąć przez zachowanie homoseksualne”. Władze szkoły sprzeciwiają się uważając, że tego typu napis noszony przez uczennicę Zamecnik „obraża uczucia innych”.

W zeszłym roku uczniowie z ponad 700 szkół w Stanach Zjednoczonych uczestniczyli podczas promowanego przez lobby homoseksualne i narzucanego szkołom „Dnia Ciszy”, w kontrakcji o nazwie „Dzień Prawdy” (Truth Day). W „Dniu Prawdy” uczniowie nosili koszulki z napisami „Homoseksualizm jest grzechem. Jezus może ciebie uczynić wolnym”. W jednej ze szkół – Oakmont High School w Sacramento w Kalifornii – 13 uczniów, którzy odmówili zdjęcia takich koszulek, zostało zawieszonych w zajęciach.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałow redakcyjnych

Skip to content