Aktualizacja strony została wstrzymana

Nudzi ci się? Zrób sobie eutanazję – oto wstrząsająca propozycja holenderskiego rządu!

Amsterdam wpadł na pomysł liberalizacji prawa do medycznego samobójstwa czyli eutanazji. Truciznę z pomocą lekarzy mogliby zaaplikować sobie wszyscy ci, którzy uznaliby, że… czują się już zmęczeni, a ich życie dobiegło końca.

Rządowemu pomysłowi sprzeciwili się jednak lekarze skupieni w Królewskim Holenderskim Towarzystwie Medycznym. Przyznali oni, że obecnie obowiązujące prawo w Holandii, dopuszczające eutanazję jako samobójstwo nieuleczalnie chorych, jest przejrzyste, sprawdzalne oraz bezpieczne dla pacjentów (!).

Jakkolwiek absurdalnie nie brzmi argumentacja Towarzystwa Medycznego, trzeba przyznać, że wydane przez nich oświadczenie powstrzymuje liberalizację i tak już bardzo postępowego prawa.

Lekarze przyznali też, że proponowane przez rząd rozwiązanie prowadzić będzie do stygmatyzacji starości, wszak samotne, starsze osoby wymagają raczej opieki oraz innych rozwiązań niż wprowadzania nowego prawa eutanazyjnego.

Źródło: malydziennik.pl

ged

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-04-09) | http://www.pch24.pl/nudzi-ci-sie--zrob-sobie-eutanazje---oto-wstrzasajaca-propozycja-holenderskiego-rzadu-,50807,i.html

Skip to content