Nudzi ci się? Zrób sobie eutanazję – oto wstrząsająca propozycja holenderskiego rządu!

Aktualizacja: 2017-04-10 9:20 am

Amsterdam wpadł na pomysł liberalizacji prawa do medycznego samobójstwa czyli eutanazji. Truciznę z pomocą lekarzy mogliby zaaplikować sobie wszyscy ci, którzy uznaliby, że… czują się już zmęczeni, a ich życie dobiegło końca.

Rządowemu pomysłowi sprzeciwili się jednak lekarze skupieni w Królewskim Holenderskim Towarzystwie Medycznym. Przyznali oni, że obecnie obowiązujące prawo w Holandii, dopuszczające eutanazję jako samobójstwo nieuleczalnie chorych, jest przejrzyste, sprawdzalne oraz bezpieczne dla pacjentów (!).

Jakkolwiek absurdalnie nie brzmi argumentacja Towarzystwa Medycznego, trzeba przyznać, że wydane przez nich oświadczenie powstrzymuje liberalizację i tak już bardzo postępowego prawa.

Lekarze przyznali też, że proponowane przez rząd rozwiązanie prowadzić będzie do stygmatyzacji starości, wszak samotne, starsze osoby wymagają raczej opieki oraz innych rozwiązań niż wprowadzania nowego prawa eutanazyjnego.

Źródło: malydziennik.pl

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94979 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]