Aktualizacja strony została wstrzymana

Miliarderzy debatowali w tajemnicy nad tym, jak ograniczyć ludzką populację

Miliarderzy chcą kontroli narodzin – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. W poświeconym tej tematyce spotkaniu grupy wpływowych bogaczy, które na początku maja odbyło się w Nowym Jorku uczestniczyli: król mediów Ted Turner, założyciel Microsoftu Bill Gates, David Rockefeller junior, burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, znani biznesmeni Warren Buffet i George Soros oraz Oprah Winfrey, czarnoskóra gwiazda telewizji.

Według brytyjskiego magazynu „Times”, miliarderzy spotkali się 3 maja na nowojorskim Manhattanie. Zebranie było tajne, a jego szczegóły wyszły na jaw dopiero teraz.

Celem spotkania było znalezienie rozwiązań problemu przeludnienia, które według nich stanowi największe społeczne zagrożenie XXI wieku. Szczególnie w krajach Trzeciego Świata ma się rodzić zbyt wiele dzieci, bo panujące tam „religijne i kulturowe uprzedzenia” nie pozwalają na skuteczną kontrolę przyrostu naturalnego – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Światowa populacja osiągnie 9,3 miliarda w 2040 roku. Za pomocą kontroli narodzin możemy zatrzymać wzrost na poziomie około 8,3 miliarda – argumentował Gates. Jego zdaniem przy lepszej opiece zdrowotnej wiele żyjących w nędzy rodzin miałoby mniej dzieci. Jedyną przeszkodą na drodze do osiągnięcia tego celu jest opór polityków od Afryki po Bliski Wschód, którzy uważają, że antykoncepcja i wychowanie seksualne kobiet osłabiają tradycyjne religijne wartości.

To, że wielu z biorących udział w spotkaniu finansuje programy, których celem jest ograniczenie przyrostu naturalnego, jest jednak powszechnie znane. Założyciel CNN Ted Turner wielokrotnie nawoływał do tego, by we wszystkich krajach Trzeciego Świata wprowadzić politykę jednego dziecka. Taką samą, jaka obowiązuje w komunistycznych Chinach – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta przypomina, że Ted Turner, pod koniec lat 90. podarował ONZ miliard dolarów na programy kontroli populacji, w tym edukację seksualną dzieci w Bangladeszu oraz dystrybucję pigułki wczesnoporonnej w obozach uchodźców w Kosowie. Gdy zaprotestowali chrześcijanie, Turner nazwał chrześcijaństwo „religią dla nieudaczników”. Fundacja Buffeta, najbogatszego człowieka na świecie, sfinansowała badania kliniczne, które pozwoliły na wprowadzenie na rynek pigułki aborcyjnej RU-486, a Gates podarował amerykańskiemu stowarzyszeniu Planned Parenthood prowadzącemu kliniki aborcyjne prawie 34 miliony dolarów.

Według biografa Buffeta Rogera Lowensteina miliarder i jego koledzy panicznie się boją przeludnienia oraz czują silną antypatię do religii – czytamy w „Rz”.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Za: PiotrSkarga.pl


Skip to content