Polityk usunięty z Partii Pracy za komentarze o Hitlerze

INFO: Były burmistrz Londynu p. Kenan Livingstone został zawieszony w prawach członka Partii Pracy. Powodem jest jego seria komentarzy na temat Hitlera i syjonizmu.

Polityk kilkakrotnie miał stwierdzić, że były przywódca III Rzeszy popierał syjonizm i utworzenie państwa Izrael, zanim „oszalał” i doprowadził do Holokaustu. Słowa p. Livingstone’a wywołały burzę, a szefowie Partii Pracy postanowili zawiesić go w prawach członka. On sam nie zamierza nikogo przepraszać, twierdząc, że mówi prawdę.

– Czy ludzie powinni być dyscyplinowani za głoszenie historycznej prawdy? – spytał polityk.

Źródło: express.co.uk

Opracował: TP

Za: korwin-mikke.pl (05-04-2017)

 


 

Wielka Brytania: Żydzi cenzurują historię (i politykę)

W ubiegłym roku Ken Livingstone, były burmistrz Londynu z ramienia Partii Pracy, został oskarżony o „antysemityzm” i „mowę nienawiści” po tym, gdy na antenie BBC powiedział, że „Adolf Hitler próbował dogadać się z syjonistami, zanim oszalał i zaczął mordować Żydów„. Laburzysta został zawieszony w prawach członka partii na rok czasu.

W ostatnich dniach upłynął termin kary, co wywołało kolejną falę protestów ze strony organizacji żydowskich, gdyż Livingstone nadal nie zamierza wycofywać się ze swoich słów. Jonathan Arkush, przywódca organizacji British Jews, i Efraim Mirvis, główny rabin Wielkiej Brytanii, domagają się całkowitego usunięcia polityka z partii laburzystowskiej. Wtóruje im Karen Pollock z Holocaust Educational Trust, według której „Livingstone wywołuje w Żydach cierpienie, przepisując po swojemu historię„.

Żydowskie kręgi uzyskały poparcie w samej Partii Pracy. Należąca do niej grupa stu parlamentarzystów wydała odezwę do przewodniczącego Jeremy’ego Corbyna, który sam znajduje się w ogniu krytyki za swoje poparcie dla Palestyńczyków, aby usunął Livingstone’a z ugrupowania. Możemy w niej przeczytać, że „w tym tygodniu Partia Pracy zdradziła swoje wartości. Stoimy wraz ze środowiskami żydowskimi i całym brytyjskim społeczeństwem przeciwko podstępnemu rasizmowi, antysemityzmowi i rewizjonizmowi Holokaustu„.

Sam Livingstone oświadcza, że będzie stał na straży prawdy aż do swojej śmierci.

(na podstawie theguardian.com i rt.com opracował RS)

Za: xPortal.pl (6 kwietnia 2017)

 


 

Skip to content